zakonKo se dva odločita, da bosta sklenila zakrament svetega zakona, je potrebno, da se dovolj zgodaj oglasita do župnika, da se uskladi glede datuma poroke. Še posebej to velja v bolj zaželjenih mesecih, da ne pride do večih porok v istem terminu.

Za sklenitev zakramenta svetega zakona je potrebno, da gresta zaročenca na tečaj priprave svetega zakona. Nam najbližje potekajo ti tečaji v Zagorju ob Savi nekje v februarju, začetku marca. Vsak mesec potekajo tečaji tudi v Ljubljani v Nadškofiji ter v Celju v Domu sv.Jožef.

Če ženin ali nevesta prihaja iz druge župnije, je potrebno, da se prinese krstni in samski list, ki se ga prejme v domači župniji.

Pred poroko je potrebno urediti zapisnik, kamor se po predhodnim dogovoru z župnikom prinese potrdilo o opravljenem tečaju, krstni in samski list. Ob enem se tudi dogovori in pogovori kako bo vse skupaj potekalo.

Priča je lahko vsak, ki je star vsaj 16 let, ni pa nujno, da je krščen oziroma krščansko vzgojen.