krstPriprava na sveti krst je kakšen teden pred krstom na ponedeljek oziroma po dogovoru. Poklicati oziroma kontaktirati  je potrebno župnika dovolj kmalu, da se dogovori za datum in kaj vse je potrebno za krst.

Na pripravi za sveti krst se popiše vse podatke za krstno knjigo, se pogovori o pomenu svetega krsta, zakaj sveti krst, kaj sveti krst je.

Za krst je lepo, če sta starša cerkveno poročena, da na pripravo prineseta družinsko knjižico, ni pa pogoj. Otrok ne sme biti prikrajšan za zakrament svetega krsta, če starša nimata zakramenta svetega zakona.

Boter je lahko eden ali sta dva, mora imeti vse tri zakramente – krst, obhajilo in birmo, star mora biti vsaj 16 let, da živi po krščanskih načelih, moli in redno obiskuje sveto mašo. Če boter prihaja iz druge župnije, potrebuje dokazila o opravljenih zakramentih.

Krstna nedelja je prva ali druga v mesecu oziroma po dogovoru – odvisno od zasedenosti zaradi maševanja v dveh župnijah. Krst je oznanjen v tiskanih oznanilih in v oznanilih na spletni strani.

Krst poteka med sveto mašo, ker je to občestveni dogodek, kjer se vsi prisotni kristjani veselijo novega člana. Ob enem tudi starša izpolnita cerkveno zapoved – bodi ob nedeljah in zapovedanih praznikih pri sveti maši.