maziljenjeZakrament bolniškega maziljenja lahko nekajkrat na leto prejme vsak, ki je v telesni stiski – bolezen, pred odhodom v bolnišnico, pred porodom ali pa je v duševni stiski.

Če je kdo že dlje časa bolan, je zelo dobro, da se pokliče župnika, ker zakrament bolniškega maziljenja ne samo, da ozdravlja ampak tudi odpušča grehe. To je zakrament, ki olajša bolezen, trplenje in da eno vzpodbudo, da ni človek sam za sebe, ampak da je prisoten Bog, ki je zelo usmiljen, ki pomaga, je tolažitelj. Napačno je mišljenje, da je zakrament bolniškega maziljenja namenjen samo za smrt – zakrament bolniškega maziljenja je za ozdravitev, je za pomoč v bolezni, da jo lažje premagamo oziroma prenašamo.

Če pride do nenadne stiske, se lahko kadarkoli pokliče župnika na telefon 041 749 540, da se pove kako in kaj in po potrebi bo župnik prišel podelit zakrament bolniškega maziljenja. V primeru, da župnika ni doma, bo poskrbel, da pride zakrament podeliti kateri drugi župnik.