Mešani cerkveni pevski zbor Župnije Čemšenik ima dolgoletno tradicijo. Skozi leta so se menjavali različni zborovodje oziroma bolj organisti, ki so bili hkrati tudi zborovodje. Velik pečat je zboru dal pokojni organist in skladatelj Albin Arh in takoj za njim Alojz Hribar.

Za njima je prišla mlajša generacija organistk in pevcev. Tadeja Nimac in Marija Zupan sta razširili repertoar, dodali klasičnim zborovskim pesmim bolj lahkotne ritme, ki jih pevci radi prepevajo, čeprav niso več rosno mladi. Kar nekaj let bil organist tudi Simon Prašnikar, pogosto pa je na pomoč priskočila Frančka Lesjak Čvan.

Trenutno zbor vodi Jasna Freme, profesorica glasbe. Redno prepevajo pri nedeljskih in prazničnih svetih mašah.