Želimo vam, da pride Jezus tudi v vaše srce

Zakaj je siv, meglen in hladen december tako lep? Zato, ker je prežet s pričakovanjem.

Božično praznovanje, dolga in z mnogoterimi navadami ozaljšana priprava na praznik Jezusovega rojstva, dela cel mesec december vesel in lep. Priprava na božič je duhovno bogat čas, ki ga otroci in odrasli doživljamo na podoben način. Oboji želimo za znance in zase lepo doživetje Jezusovega rojstva.

Zaradi epidemije smo lani kar nekako otrdeli in doživljali praznik na svojevrsten način. Letos pa smo doživetje želeli obogatiti kot je to pri nas že kar navada. Pevci mlajšega cerkvenega zbora, učenci veroučne šole na Izlakah in odrasli, so se pod vodstvom Helene Ključevšek lotili preprostega besedila, ki je omogočal vaje in izvedbo igre s snemanjem vred v sklopu družin.

Nastal je kratek filmski zapis z naslovom Božič v srcu in ga nastopajoči otroci in odrasli podarjajo faranom Izlak in Čemšenika.

Za vas objavil:

marko.drobne@gmail.com | Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius