Zbiranje sredstev za obnovo farne cerkve

Večino sredstev moramo zbrati farani sami - foto: Marko Drobne

V kraju, ki šteje okrog 1100 prebivalcev, odločenosti, da ohranimo svoj Božji hram, ni manjkalo. Z načrtnim zbiranjem sredstev, mesečnimi nabirkami na prve nedelje v mesecu za obnovo cerkve, za katero takrat nihče niti pomislil ni, kako obsežna bo, smo župljani pričeli že leta 2006. Ob zaprtju cerkve jeseni 2016 je bilo tako zbranega denarja že 150.000 EUR, kar je glede na majhno župnijsko skupnost tudi odgovorne na  Nadškofiji Ljubljana prepričalo, da so obljubili svojo pomoč pri ohranitvi župnijske cerkve.

Če Gospod ne zida hiše, se zaman trudijo njeni zidarji,
Če Gospod ne varuje mesta, stražnik zaman čuje.
(Ps 127, 1)

Predvideni stroški gradnje izvedbe 1. faze rekonstrukcije (do tretje gradbene faze) naj bi po ocenah stroke znašali okrog 700.000 EUR. Del sredstev je že zbranih s pomočjo mesečnih nabirk. V začetku marca je bilo na računu župnije 101.350 EUR, potrebovali bi okoli 550.000 EUR. Pomoč nam je obljubila Nadškofija Ljubljana, ki je že prispevala del sredstev za dosedanja dela, kljub temu pa moramo večino sredstev zbrati sami.

OBNOVA CERKVE MARIJINEGA VNEBOVZETJA

S tem obvestilom krajanom se za denarno pomoč obračamo na vsa gospodinjstva v krajevni skupnosti Čemšenik s prošnjo za velikodušnost pri darovanju.

Predstavniki župnije se bodo pri vas oglasili predvidoma med mesecem marcem in koncem maja 2023.

Zaželeno je, da svoj prispevek že pred njihovim obiskom nakažete neposredno na transakcijski račun župnije Čemšenik, ob njihovem obisku pa v polo ob svojem imenu samo vpišete nakazan znesek vašega prispevka in v opombi napišete, da je bil denar nakazan na TRR Župnije Čemšenik in se podpišete.

Prav naš rod je izbran, da obnovi Božje svetišče. Marija nas vabi in prosi. Zaupamo v Božjo pomoč in Marijino priprošnjo pri obnovi njene hiše, naših src, naših družin in našega kraja.

Naj Gospod obilno povrne vašo velikodušnost.

župnik Janez Mihelčič z župljani