spovedPo sv. spovedi se trudímo, da bi živeli življenje ljubezni do Boga, bližnjega in sebe. Sv. Janez od Križa namreč pravi, da je prav ljubezen tista, po kateri bomo sojeni na večer svojega življenja. Spoved nam poleg odpuščanja grehov prinaša tudi posebno moč za boj za takšno življenje, h kateremu je poklican vsak kristjan.

Za prejem zakramenta svete spovedi se lahko vedno obrnete na župnika pred ali po sveti maši, med tednom oziroma po dogovoru. Tako da vam naj ne bo nerodno pocukati župnika za rokav – rad vam bo podelil zakrament svete spovedi.

V naši dekaniji imamo urejeno tako, da za praznik božiča in velike noči pridejo na pomoč tudi drugi spovedniki iz dekanije, da lahko vsi prejmejo zakrament svete spovedi in sicer na nedeljo pred praznikom.

Trenutne razmere s cerkvijo Marijinega vnebovzetja sicer ne omogočajo dostop do spovednice, vendar se zakrament svete spovedi vseeno lahko prejme po predhodnem dogovoru z župnikom – lahko se dogovorite osebno ali pa pokličete po telefonu 041 749 540.