V Čemšeniku praznovali zakonske jubileje

Preteklo nedeljo 16. oktobra je bil v Čemšeniku poseben dan; obhajali smo sveto mašo z zakonskimi jubilanti, ki so pred jubilejnimi leti sklenili zakonsko zvezo v naši župniji. Pri sveti maši so obnovili svoje zakonske zaobljube in z lepimi uvodi polepšali bogoslužje. Naši pevci so prepevali cerkvene pesmi o ljubezni, po maši pa smo se skupaj z njimi poveselili še na kratki pogostitvi v njihovo čast. Dogodka se je udeležilo 11 parov, ki so praznovali 25, 30, 35, 40 let, eden izmed parov pa kar častitljivih 60 let skupnega življenja, v dobrem in slabem. Skupaj z njimi smo se veselili vsi farani in se zahvaljevali Bogu za darove, ki jih je naklonil našim jubilantskim parom. Priporočali smo jih v Marijino varstvo tudi vnaprej.

Posebna zahvala ob tej priložnosti velja sodelavcem ŽPS, da smo s skupnimi prizadevanji zorganizirali in pripravili lepo praznovanje, vsem vaškim ženam, ki so se trudile s peko peciva, pevcem za lepo petje, župniku, ki nas je pri vsem podpiral, jubilantom za udeležbo in sodelovanje pri maši ter seveda Bogu, ki je vedno z nami.

Vsem jubilantom iskreno čestitamo in jim želimo še veliko srečnih, zdravih, blagoslovljenih skupnih let zakona, z ljubeznijo drug do drugega, vero v Boga in z upanjem v dobro.

»Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, se ne dá razdražiti, ne misli hudega. Ne veseli se krivice, veseli se pa resnice. Vse opraviči, vse veruje, vse upa, vse prenese. Ljubezen nikoli ne mine.« (iz Pisma Korinčanom)

Blaž Vozelj