Prenos svete maše na Velikonočni ponedeljek

Prenos svete maše na Velikonočni ponedeljek iz župnišča v Čemšeniku v ponedeljek, 5.4.2021 ob 8:30. Ogled bo možen na spodnjem video posnetku in na Facebook strani župnije Čemšenik.

Prenos svete maše preko spleta ali medijev lahko po navodilih slovenskih škofov poteka samo v živo v cerkvi ali kapeli. Po končanju svete maše je potrebno posnetek odstraniti iz medijev. S tem dejanjem se poudari, da je bogoslužje enkratno dejanje in spremljanje poteka samo v živo, brez možnosti poznejše »udeležbe z zamikom«

Pomembno

Vlada Republike Slovenije je sporočila, da bodo od Velikega četrtka, 1. aprila 2021, do bele nedelje, 11. aprila 2021, odpovedana vsa javna bogoslužja.

Vse svete maše v velikem tednu bodo potekale v zaprti kapeli župnišča Čemšenik brez prisotnosti vernikov. Vse maše v praznovanju Svete noči boste lahko spremljali preko spletne strani župnije Čemšenik in Facebooka. Svete maše na Veliki četrtek, Veliki petek in Veliko soboto bodo ob 18. uri, sveta maša na Veliko noč in Belo nedeljo pa ob 08:30.

Povzetek iz navodil za spletni prenos bogoslužja

Splošna navodila

a) Bogoslužni obred mora vedno potekati v živo v cerkvi ali v kapeli.

h) Ko je neposreden prenos svete maše končan, naj se posnetek odstrani s Facebooka oz. Youtuba ali drugih kanalov.

Celotna navodila za spletni prenos bogoslužja si lahko preberete tukaj.

Prenos svete maše na Velikonočni ponedeljek iz župnišča v Čemšeniku