Prenos svete maše na nedeljo Svete Trojice

Prenos svete maše na nedeljo Svete Trojice iz župnišča v Čemšeniku v nedeljo, 30.5.2021 ob 8:30. Ogled bo možen na spodnjem video posnetku in na Facebook strani župnije Čemšenik ter župnije Izlake.

Prenos svete maše preko spleta ali medijev lahko po navodilih slovenskih škofov poteka samo v živo v cerkvi ali kapeli. Po končanju svete maše je potrebno posnetek odstraniti iz medijev. S tem dejanjem se poudari, da je bogoslužje enkratno dejanje in spremljanje poteka samo v živo, brez možnosti poznejše »udeležbe z zamikom«

Pomembno

Pri verskih obredih v cerkvah se število oseb v zaprtih prostorih omeji na enega udeleženca oz. člana istega gospodinjstva (družino) na 10 kvadratnih metrov. Udeleženci so lahko navzoči v zaprtih prostorih, kjer se kolektivno uresničuje verska svoboda, do 50 % zasedenosti zmogljivosti sedišč. Medosebna razdalja med udeleženci mora biti najmanj 1,5 metra, razen med osebami iz skupnega gospodinjstva. V zaprtih prostorih, v katerih sicer ne bi bilo dovoljeno združevanje petdesetih (50) udeležencev, je dovoljeno število udeležencev največ petdeset (50), če je med njimi mogoče zagotoviti medosebno razdaljo najmanj 1,5 metra, razen med osebami iz skupnega gospodinjstva (npr. manjše cerkve in kapele).

Župnik Janez Mihelčič zaradi predpisov NE PRIPOROČA OZIROMA ODSVETUJE obisk svete maše in svetuje spremljanje svete maše preko medijev.

Prejem svetega obhajila in svete spovedi bo možno prejeti tako kot do sedaj in sicer nekje do 30 min po vsaki sveti maši, kjer župnik mašuje.

Povzetek iz navodil za spletni prenos bogoslužja

a) Bogoslužni obred mora vedno potekati v živo v cerkvi ali v kapeli.

h) Ko je neposreden prenos svete maše končan, naj se posnetek odstrani s Facebooka oz. Youtuba ali drugih kanalov.

Celotna navodila za spletni prenos bogoslužja si lahko preberete tukaj.

Prenos svete maše na nedeljo Svete Trojice iz župnišča v Čemšeniku