Prejem svetega obhajila v Čemšeniku 2021

Prejem svetega obhajila v Čemšeniku 2021

V nedeljo, 13. junija, je bilo v naši župniji ponovno praznično. Sedem prvoobhajancev je v svoje srce prvič prejelo Jezusa.

Čeprav je bilo veroučno leto obrnjeno na glavo  –  so se nadebudni tretješolci vseeno vestno pripravljali na prejem njihovega drugega zakramenta – svetega obhajila. Poglobljene priprave so prvoobhajanci začeli s tridnevnico pred prvim svetim obhajilom.

 

Bodi pozdravljen zlati moj dan!
Duši pripravljen rajski je stan.
K angelski mizi prvikrat grem,
v srce prejeti Jezusa smem.

 

V prvi sveti spovedi so prosili Jezusa, da jim odpusti grehe – da so lahko s čistim srcem sprejeli v svoje srce Jezusa v podobi kruha. S svojo preprostostjo, iskrenostjo in pripravljenostjo za sodelovanje je bil prazničen dan še lepši. Zato Lili, Tina, Tereza, Lucija, Aleš, Gašper in Tristan  – ostanite vedno v Njegovi navzočnosti, obračajte se Nanj v trenutkih veselja in v trenutkih žalosti ter ohranite vero na poti odraščanja.

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius