Molitvenih 15

Molitvenih 15 (minut) želi vsakega izmed nas nagovoriti, da se za trenutek ustavi, razmisli, posluša svoj notranji glas in moli v globini srca: zase, za domače, prijatelje, sodelavce, sosede, župnijo… ali po osebnem namenu. Vsak si lahko vzame vsaj 15 minut za pogovor z Bogom. Molitev je namreč pogovor z Bogom, je odnos, ki (od)rešuje. Bog pa je studenec žive vode, ki vsem daje enako tolažbe, upanja, veselja.  Molitvenih 15 vabi vsakega od nas, da odkrije globine vere v Boga, mu zaupa, da Bog  daje tisto kar vsakdo rabi. Ker nas ima rad. Z upanjem in vero,  zmoremo vse. Kot pravi apostol Janez: ”kajti vse, kar je rojeno iz Boga, premaga svet. In zmaga, ki premaga svet, je naša vera.”

Molitvenih 15 poteka enkrat mesečno, na soboto pred sveto mašo. V poltemi, ko le majhna lučka osvetljuje križ pri tabernaklju, v ozadju pa  milozveneče melodije tezejskih spevov, se skupina 5 vernikov, katerim se pred sveto mašo vedno pridružijo še drugi farani, redno srečuje z Bogom, s svojimi mislimi, težavami, skrbmi, darovanji, veseljem… Vse to v globini srca položijo na oltar Bogu. Pobudo za Molitvenih 15  je dal Blaž Vozelj, ko smo v Čemšeniku zaradi naravne nevarnosti zaprli cerkev. Že od samega začetka leta 2017 jih tudi redno pripravlja .

Sestavljene so iz:

• nagovora, ki odkrije glavno temo, o kateri sodelujoči premišljujejo,
  • uvodne molitve, s katero se verniki povežejo z Bogom,
  • poučne zgodbe, ki nagovarja s svojim sporočilom, tako kot je Jezus nekoč učil preko zgodb,
  • trenutkov tišine za poglobitev misli, osebni pogovor z Bogom,
  • desetke rožnega venca, kjer vsak zase izreče namen molitve, skupni namen pa je za dobro v naši župniji
  • spontanimi glasnimi in tihimi prošnjami
  • molitve za povezanost in upanje faranov v župniji
  • kratkega zaključka, s povzetkom glavnega sporočila.

Molitev povezuje in daje upanje. Vabljeni, da se srečanjem Molitvenih 15 v naši župniji pridružite tudi vi.