Med 19. in 25. marcem obhajamo Teden družine

Med 19. in 25. marcem obhajamo Teden družine

Med 19. in 25. marcem tradicionalno obhajamo Teden družine. Lani smo z 19. marcem, na praznik sv. Jožefa, vstopili v Leto družine, ki se bo zaključilo letos junija z 10. svetovnim srečanjem družin (SSD) v Rimu. Teden družine je zato letos pod istim geslom kot 10. SSD Družinska ljubezen: poklicanost in pot k svetosti. V tem kontekstu bomo uporabljali tudi logo, simbole in himno 10. SSD.

Od 19. do 25. marca 2022 bomo lahko vsak dan od 20.00 do 20.20 ure preko spleta prisluhnili družinam iz vseh slovenskih škofij in večjim družinskim organizacijam, ki delujejo v Katoliški cerkvi v Sloveniji ter družinam, ki živijo v tujini. Vse družine so povabljene, da se pridružijo preko spleta (na zoom-u) in prisluhnejo njihovim pričevanjem, kako dajejo prostor Bogu v svojem vsakdanjem življenju. Skupaj se povežimo v petju in molitvi rožnega venca. Vsak dan bo škof posamezne škofije molil naprej desetko rožnega venca, družine pa bodo v to molitev vključile konkretne prošnje. Na koncu bo škof družinam podelil svoj blagoslov.

Gradivo ob Letu družine

Prenos bo mogoče spremljati preko Zoom-aYouTube kanala in Facebook strani. Povezave so objavljene tukaj:

Povezave bodo objavljene tudi na spletnih straneh posameznih škofij in na portalu Pridi in poglej.

Mag. Luka Mavrič
Urad za družino SŠK