Glasilo 8 Februar 2024

Farno glasilo

ALI POZNAŠ BOGA? (5. del)

Če pogledamo v srednji vek 1.260 let, ko je hudič preko svojih orodij uničeval tiste, ki so bili zvesti Bogu. Zgodovina pravi, da naj bi bilo pobitih med 60 do 100 milijonov ljudi, ki se niso želeli pokoriti državni cerkvi. Samo zato ker so bili zvesti načelu Biblije ‘Tako govori Gospod«. Takšni bodo tisti, ki bodo živeli v zadnjih dneh. In oni bodo naučili mnoge, ker bodo razumni. In razumni se bodo svetili kakor svetlost nebesnega obloka in tisti, ki mnoge vodijo v pravičnost, kakor zvezde vselej in vekomaj (Dan:12:3). Ali smo razumni? Ker tisti, ki so razumni se opirajo na Boga. In ti bodo naučili mnoge. Oni jim bodo povedali o Božji volji. Kaj ima Bog za njih. Kako jih ima rad, kako je Bogu mar za njihova življenja. Vedimo, da je Bogu mar za nas, rad nas ima. On je zapustil nebo za nas, in Njemu ni vseeno, kaj se dogaja v naših življenjih. Hudič nas želi uničiti. Pogosto se sprašujemo »Kako lahko prepoznamo, ali je nekaj božja volja v našem življenju?« V bistvu je to enostavno. Bog, ki je ljubezen, te kliče, te ljubi, želi ti dobro. Satan pa pritiska na nas, vse metode bo izkoristil, in načine, da bi te uničil. Vodje ‘Nove svetovne ureditve’, ‘Globoka država’ vsiljuje svojo voljo. Vendar mi moramo to prepoznati in se odločiti, komu bomo služili. Na kateri strani bomo stali? Ali bomo dovolili, da nas vsak veter hudičevega učenja tega sveta ziblje levo in desno, ali bomo stali za tistim, kar Bog pravi? Ali poznamo Boga? Če poznamo Boga ne bo vprašanje dobre odločitve. Ne boš imel rad greh in stal boš pri Bogu. In izmed razumnih bodo nekateri popadali, da se prečistijo, pretrebijo in ubelijo do časa konca; kajti trajalo bo prav do določenega časa (Dan 11:35). V mračnem srednjem veku so mnogi padli. Mogoče bo Bog dovolil, da nekdo izmed nas izgubi življenje, da bi naša kri bila seme evangelija. Da bi drugi ljudje, ko bi gledali tebe, dojeli, kako je Bog velik in kako je zveličanje dragoceno, ki je dragocenejše od našega prehodnega zemeljskega življenja. Prava vrednost življenja komaj prihaja in vanjo moramo zaupati, ker nam mora biti bodoče življenje pomembno. Še bo čas, piše. Jezus je dobil čas svoje službe koledarska 3,5 leta. To je bil čas, ko je Jezus objavil Boga, je objavil pravi evangelij, objavil, koliko nas nebo ljubi. Hudič bi lahko rekel, ja ti si si vzel čas za objavo, jaz pa tega nisem imel. A Bog mu je dal 3,5 let ampak preroške. Saj se spomnimo »čas, dva časa in pol časa« 1.260 let. Hudič je imel čas, da pokaže sebe, kako bi zgledalo njegovo kraljestvo in videli smo, kako. Vemo pa, da je Sin Božji prišel in nam dal razum, da spoznamo Resničnega; in smo v Resničnem, v Sinu njegovem Jezusu Kristusu. Ta je resnični Bog in življenje večno (1 Jn 5:20). Težko bi bolje poudarili Janezovo izjavo.  To je večno življenje, da Njega poznamo, da smo resnično v Njem. Vidimo, da ne moremo kar reči »Ja, mimogrede sem ga spoznal, poznam Boga.« To ni poznavanje Boga. Pravo poznavanje Boga pomeni biti eno z njim. Religija Jezusa Kristusa bi nam morala biti najpomembnejša v naših življenjih. To je moja preteklost, moja sedanjost in prihodnost. Zato ni vseeno, ali Boga poznam ali ne.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 25.2. do  3.3.2024)

NED 25.2. Izlake Ob 7.00 + Marija DRNOVŠEK, RAMŠLOVE
Čemšenik Ob 8.30 + KLOPČIČ Franc, sorodniki
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
PON 26.2. Čemšenik Ob 18.00 + JUVAN Franci, sin Franci;  2.+ POLČEVE
2. + RAZBORŠEK Jožef
TOR 27.2. Šemnik Ob 19.00 ZA ZDRAVJE;   2.+ JUVAN Štefan
SRE 28.2. Čemšenik Ob 19.00 + KUDER Franc (30.dan)
ČET 29.2. Izlake Ob 19.00 + Ančka, Anton GOLČNIK (obl), sorodnike;
2. + KRALJ Roman;  + GRILJ Peter
PET 1.3. Čemšenik Ob 18.00 + STRNIŠNIK Ivanka;  2.+ FORTE Ljudmila, Alojz
Izlake Ob 19.00 + JOŽE, Mari KLJUČEVŠEK;  2.+ IZLAKAR Ana
SOB 2.3. Čemšenik Ob 19.00 + BENKO Jože;   2.+ GROBLJAR Majda; ROZINA Albina
NED 3.3. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ZUPAN Ivan (obl), Sorodnike (Brezje);
2. + Antonija Sajovic (obl), sorodnike
2.+ GOLČNIK Silva;  + KAJBIČ Stanislava
Izlake 0b 10.00 + Albin, Marija RAVNIKAR;  2.+ Starše, brat KMETIČ
DOM-Izlake Ob 15.00 ZA DUHOVNE POKLICE

OBVESTILA

* Ob postnih petkih bo križev pot v cerkvi, kjer bo maša.

*V nedeljo 25.2. bo križev pot  ob 15 h v Šemniku; ob 17 h na Vrheh pri sv. Lenartu.

*V petek 1.3. prvi petek v mesecu, obhajanje bolnikov, starejših na domu, če kdo želi da mu prinesem Jezusa, naj to sporoči.

*V četrtek 29.2. ob 18.30 h bo molitev pred Najsvetejšim na Izlakah. Povabljeni.

*GLEDALIŠKA DRUŽINA KUD SVOBODA PREBOLD vljudno vabi predšolske otroke in osnovnošolce pa tudi odrasle na otroško predstavo GOSPODIČNA POSPRAVLJA,

ki bo v soboto, 2. 3. 2024 ob 10. uri V DOMU SV. JURIJA NA IZLAKAH. Predstava traja 30. minut.

*V soboto 2.3. ob 18.45 h bo v Čemšeniku molitvenih 15 za župnijo, lepo povabljeni

*V nedeljo 3.3. prva v mesecu- ofer, darovanje za cerkvene potrebe. BOGLONAJ Za VAŠ dar.

*Duhovna priprava na birmo za naše birmance bo od 1.-3.marca v Velesovem.

*V nedeljo 3.3. pohodni križev pot: ob 16h Čemšenik do sv. Primoža; ob 18 h križev pot v župnijski cerkvi na Izlakah.

*V nedeljo 17.3. spovedovanje pred prazniki: Na Izlakah ob 14 h (Jurijev dom), Čemšenik ob 18 h.

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius