Glasilo 51 December 2023

Farno glasilo

STATISTIKA

Leto je naokoli in prav je da pogledamo na dogodke preteklega leta, kaj se je zgodilo, kaj je bilo narejeno, da naredimo nekakšno bilanco, nekakšen pregled, tako na materialnem, duhovnem, čustvenem, življenjskem področju.

Na tem mestu se lepo zahvalim prijatelju Štefanu, da je pisal uvodnike za naše glasilo.

Mladi iz Čemšenika in v sodelovanju z mladimi iz Izlak so pripravili čudovit ORATORIJ, katerega se je udeležilo veliko otrok. Upam da se Oratorij izpelje tudi v letu 2024. Mladi iz obeh župnij lepo povabljeni k sodelovanju.

Z mladimi, pevci, ministranti smo izpeljali počitnikovanje v Piranu (9.-15.7.) Bilo je zanimivo, polno sodelovanja, pomoči, veselja, sprehodov ,..v letu 2024 bo (7.-13.7.)

V Jurijevem domu  je bil plesni tečaj, lutkovna prireditev Rdeča Kapica; Dobrodelni Kulturni večer za pomoč po potresu v Turčiji in Siriji; Literarni večer s predstavitvijo knjige Zamegljeni čas, gost Igor Gošte; Koncert zbora sv.Nikolaja iz Litije; dobrodelna otroška predstava Bobrova skrivnost; dobrodelna prireditev srečna dežela v sodelovanju z osnovno šolo Izlake in Krajevno skupnostjo Izlake, Sveta maša z sodelovanjem družinskega cerkvenega pevskega zbora Domžale in z nabirko za pomoč poplavljencem, Miklavževanje s sodelovanjem s Krajevno skupnostjo Izlake. Vsem sodelujočim BOGLONAJ.

Na Izlakah je bila postavljena sončna elektrarna in se uredilo ogrevanje na toplotno črpalko. Bil je postavljen oder za sanacijo kritine pri podružnici sv. Mohorja in Fortunata v Podlipovici, Streha bo urejena v letu 2024.

V Čemšeniku so v začetku leta so bili na delu arheologi, ko se je kopalo za temelje. Za cerkev sej e naredilo podložni beton, temelji cerkve, in nato se je začelo postavljati »grušte« za stene, gradnja je dobro napredovala, ob zaključku leta pa so naredili še velbe na cerkvi. Gradbeniki so povedali da se je do sedaj porabilo okoli 50 ton železa in okoli 500 kubikov betona. Za izvedbo načrtov so potrebna velika sredstva. Potrebno bo verjetno pobiranje darov  po hišah in ste lepo povabljeni k darovanju, ko bodo prišli okoli zastopniki župnije. (v letu 2023 se je nabralo kar nekaj sredstev BOGLONAJ.) Zahvala vsem sodelujočim, domačinom, kot podjetjem. Boglonaj tudi Nadškofiji Ljubljana za pomoč, kakor občini Zagorje.

V letu 2023 so bili v župniji Čemšenik 3 krsti, imena krščencev: Nika, Maks, Tim. V župniji ni bilo nobene cerkvene poroke, nekaj jih je bilo poročenih v drugih župnijah. V župniji je bilo 10 cerkvenih pogrebov, 4 žensk in 6 moških. Najmlajši moški je bil star 60 let, ženska 74 let, najstarejši moški 94 let, ženska 84 let. Pri prvem obhajilu so bili 4 otroci.

V letu 2023 je bilo na Izlakah 7 krstov, imena krščencev: Tjaša, Tim, Maja, Tjaša, Inja, Tevž, Elizabeta. V župniji sta bile 2 cerkveni poroki, nekaj jih je bilo tudi drugje. V župniji je bilo 12 cerkvenih pogrebov; 6 moških in  6 žensk, najmlajši moški je bil star 79 let, ženska 40 let; najstarejši moški 93 let, ženska 94 let. Pri prvem obhajilu je bilo 10 otrok.

Vsem sodelavcem in vsem ljudem dobre volje se zahvaljujem za sodelovanje, pomoč, za skupno graditev vsega dobrega v obeh župnijah obenem pa se priporočam za sodelovanje vnaprej

V letu 2024 pa želim vsem prebivalcem obeh župnij (Izlake, Čemšenik) vse dobro in naj vse spremlja BOŽJI BLAGOSLOV.

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 31.12. 2023 do 7.1.2024)

NED 31.12. Izlake Ob 7.00 + JAKLIČ Franc (obl), RAZPOTNIK Jani
Čemšenik Ob 8.30 + GOLČNIK Silva, Franc, PLAZNIKOVE;
2.+ KOLENC Edi (obl); + VRAN Frančiška (obl), sorod
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Izlake Ob 23.30 V ZAHVALO ZA LETO 2023
PON 1.1. Čemšenik Ob 8.30 + KOVAČ Jože
Izlake Ob 10.00 ZA BLAGOSLOV V LETU 2024
TOR 2.1. Čemšenik Ob 19.00 + POLC Janez (obl), sorodniki;
2.+ MIKELJ Leopold (obl);   + RAZBORŠEK Jožef
SRE 3.1. Podlipovica Ob 19.00 + Zorka ARH, Mirko IZLAKAR, sorodniki
2. + IZLAKAR Ana
ČET 4.1. Izlake Ob 19.00 + Luka 8obl), Tanja LEBAR, Janez, Ivan GRABNAR
2. + OBREZA Pavla
PET 5.1. Čemšenik Ob 18.00 + RAZBORŠEK Pavel
Izlake Ob 19.00 + PIKELJ Jože (obl);  2. + OBREZA Pavel (30.dan)
SOB 6.1. Izlake Ob 18.00 + KRALJ Roman;   2.+ RAZPOTNIK Jožefa
Čemšenik Ob 19.00 + FAKIN Marjana (obl);  2.+ KAJBIČ Stanislava
2.+ Franc, starše ZUPAN, ŠPANOVE
NED 7.1. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + KRALJ Rado, starše KRALJ, RAVNIKAR
2. + BENKO Franc (obl), Marija, ZA ZDRAVJE
Izlake Ob 10.00 + SAVŠEK Jakob
DOM-Izlake Ob 15.00 ZA DUHOVNE POKLICE

OBVESTILA

*Maša ob zaključku leta bo na Izlakah 31.12. ob 23.30, po maši povabljeni v župnišče da skupno nazdravimo za srečno, blagoslovljeno v letu 2024.

*V četrtek, 4.1. bo ob 18.30 h na Izlakah molitev pred NAJSVETEJŠIM.

*V petek, 5.1. prvi petek v mesecu, obhajanje bolnikov starejših na domu, če kdo želi, da mu prinesem Jezusa naj to sporoči.

*V petek, 5.1.vabljeni na božično predstavo z živimi jaslicami pri sveti maši ob 19h na Izlakah. Nastopajo otroci in mladi iz Kisovca.

*V petek, 5.1 je tretji sveti večer, pokropimo, pokadimo in molimo. Na vrata lahko napišemo 20+G+M+B+24, ali pa nalepimo nalepko, ki bo blagoslovljena v petek 5.1. pri mašah.

*V soboto, 6.1. je praznik svetih treh kraljev, maša njim v čast pri mašah.

*V nedeljo, 7.1. je prva v mesecu- ofer darovanje za cerkvene potrebe.

*V nedeljo, 14. 1. 24, bo ob 18 h v Domu sv. Jurija božični koncert cerkvenih Zborov iz Nevejl, Doba in Kisovca.V petek, 19. 1. 24, pa bo tu še veseloigra Vraževernež.

*Maša v čast sv. Antonu za zdravje pri živini  pri sv. Primožu v nedeljo 14.1. ob 15 h. pri sv. Miklavžu pa v nedeljo 21.1. ob 15 h. Po maši licitacija mesnin. Povabljeni da jih prinesete in da jih kupite.

*Župniji Čemšenik, Izlake skupaj poromamo Za prvomajske praznike v LURD (;program je na voljo). Za romanje je potrebna prijava. Sporočite župniku, V jeseni pa v SAN GIOVANNI ROTONDO..).

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius