Glasilo 51 December 2021

Oznanila

STATISTIKA

    Leto je naokoli in prav je da pogledamo na dogodke preteklega leta, kaj se je zgodilo, kaj je bilo narejeno, da naredimo nekakšno bilanco, nekakšen pregled, tako na materialnem, duhovnem, čustvenem, življenjskem področju

   Na tem mestu se lepo zahvalim prijatelju Štefanu, da je pisal uvodnike za naše glasilo.

   Mladi iz Čemšenika in v sodelovanju z mladimi iz Izlak so pripravili čudovit ORATORIJ, kljub razmeram, katere so bile prisotne (Korona- Covid 19). Upam da se Oratorij izpelje tudi v letu 2022. Mladi iz obeh župnij lepo povabljeni k sodelovanju.

   Z mladimi, pevci, ministranti smo kljub razmeram izpeljali počitnikovanje v Piranu. Bilo je zanimivo, polno sodelovanja, pomoči, veselja, sprehodov,..

   V Jurijevem domu  je bil plesni tečaj.  Marsikaj je bilo načrtovano, a so razmere zaradi korone, virusa Covid 19 druženje, prireditve bile prestavljene oz odpovedane.

   V Jurijev dom se je uredila osvetlitve dvorane. Velika zahvala vsem dobrotnikom.

   V Čemšeniku se je naredilo načrte, projektni načrt za podbetoniranje cerkve, in tudi podbetonirali. Zahvala vsem sodelujočim, domačinom, kot podjetjem. Dogovarjamo se za nadaljno obnovo župnijske cerkve. Boglonaj tudi Nadškofiji Ljubljana za pomoč, kakor občini Zagorje.

   V letu 2020 je bilo v župniji Čemšenik 10 krstov, imena krščencev: Jan, Jon, Stela, Klara, Oskar, Aleks, Filip, Marina, Jakob, Bor. V župniji ni bilo nobene cerkvene poroke, nekaj jih je bilo poročenih v drugih župnijah. V župniji je bilo 13 cerkvenih pogrebov, 5 žensk in 8 moških. Najmlajši moški je bil star 60 let, ženska 82 let, najstarejši moški 97 let, ženska 95 let. Pri prvem obhajilu pa 7 otrok.

  V letu 2021 je bilo na Izlakah 9 krstov, imena krščencev: Jakob-Gaetano, Lovro, Lili, Benjamin, Mark, Julija, Gaber, Lovro, Manja. V župniji sta bil 2 cerkveni poroki, nekaj jih je bilo tudi drugje. V župniji je bilo 14 cerkvenih pogrebov (nekaj iz drugih župnij); 7 moških in  žensk, najmlajši moški je bil star 23 let, ženska 66 let; najstarejši moški 85 let, ženska 96 let. Pri prvem obhajilu je bilo 19 otrok.

   Vsem sodelavcem in vsem ljudem dobre volje se zahvaljujem za sodelovanje, pomoč, za skupno graditev vsega dobrega v obeh župnijah, obenem pa se priporočam za sodelovanje vnaprej.

   V letu 2022 pa želim vsem prebivalcem obeh župnij (Izlake, Čemšenik) vse dobro in naj vse spremlja BOŽJI BLAGOSLOV.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 26.12. do 2.1.2022)

NED 26.12. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + VRAN Frančiška (obl), sorodnike
2.+ JAKETOVE;  + KLOPČIČ Vincencij, Marija
Izlake Ob 10.00 + JUVAN Pavla, Rudi
Sv. Primož Ob 15.00 ZA DOMOVINO
PON 27.12. Čemšenik Ob 18.00 + RAZBORŠEK Ivan, Štefka, FAKIN Marjana
2.+ ROZINA Leopold;  + KAJBIČ Jožef (7.dan)
TOR 28.12. Izlake Ob 7.30 PO NAMENU
SRE 29.12. Izlake Ob 19.00 + JAKLIČ Franc, sorodniki; 2.+PRAŠNIKAR Ivanka (obl)
2.+ ROTAR Jernej
ČET 30.12. Čemšenik Ob 17.00 + BRIGELJ Ljudmila (obl);  2.+ POLC Janez
PET 31.12. Čemšenik Ob 19.00 + KOLENC Edi (obl), brat Jože
Izlake Ob 23.30 V ZAHVALO ZA VSE V LETU 2021
SOB 1.1. Čemšenik Ob 8.30 PO NAMENU
Izlake Ob 10.00 ZA BLAGOSLOV V LETU 2022
Čemšenik Ob 19.00 + MIKELJ Leopold (obl)
NED 2.1. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ALEKŠEVE, MINKOVČEVE
2. + POLC Janez (obl)
Izlake Ob 10.00 + PRAŠNIKAR Frančiška

OBVESTILA

*Maša za domovino, pri sv.Primožu (26.12.) ob 15h. Lepo povabljeni.

*Maša v Zahvalo za leto 2021- na Silvestrovo (31.12.) ob 23.30 na Izlakah.

*Maše na Novega leta dan- v Čemšeniku ob 8.30; na Izlakah ob 10 h.

*V župnišču lahko dobite kadilo in oglje- za kajenje za tri svete večere (pred Božičem, Novim letom, Tremi svetimi kralji).

*Razdelitev dela dohodnine med upravičenci v Katoliški cerkvi v Sloveniji. Vsaka župnija lahko prejme 1% namenske dohodnine, donacije (Uradni list RS št.155/2021),  v kateri je uvrstila na seznam dohodninskih upravičencev vse sestavne dele Katoliške cerkve (župnije) in tako lahko prejmejo namenski del dohodnine. Povabljeni, da namenite 1% dohodnine za župnijo. Izjave je možno oddati do 31.12.2021. 

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius