Glasilo 50 December 2021

Oznanila

BOŽIČNA POSLANICA SLOVENSKIH ŠKOFOV 2021

Dete v jaslicah je naš Rešitelj

Naš Gospod Jezus Kristus, prava luč, ki razsvetljuje vsakega človeka, si je iz Device Marije privzel telo in postal naš spremljevalec k Očetu v nebesih. On je Beseda, ki jo Cerkev oznanja, da bi na tej poti po njej vsi imeli življenje v obilju.

Dete v jaslicah je Rešitelj, ki prežene sleherno temo nevednosti in hudobije ter nam prižiga upanje. Zaradi njegovega usmiljenja smo vsi vredni, da živimo: rojeni in še nerojeni, zdravi in bolni, mogočni in šibki, pogumni in plahi, verni in neverni, pa tudiiroljubni in nemirni. Usmiljenje Deteta v jaslicah odpravlja razlike med nami in nas napolnjuje s spoznanjem o Bogu. To nas nagiba k spremembam – ne v grožnjah in nasilju, temveč v pravičnosti in medsebojni ljubezni.

Božič nas zato ne more prepustiti temi nevednosti o tem, kdo smo in kam gremo. Kot bratje in sestre v Kristusu smo sinovi in hčere življenje ljubečega Boga, ki nam je namenil neskončnost bivanja pri sebi.

Vsem prebivalcem Slovenije, zamejcem in izseljencem, bratom in sestram v Evangeličanski in Pravoslavni cerkvi ter tudi pripadnikom drugih ver, še posebej pa bolnim in trpečim, brezdomcem in brezpravnim, prestrašenim in jokajočim, izrekamo škofje svojo sočutno bližino in v molitvi na vas kličemo Božjo pomoč. Naj bodo božični prazniki blagoslovljeni in tolažilni. V novem letu želimo več medsebojne povezanosti; da bi iskali to, kar nas povezuje in nam prinaša skupno dobro.

msgr. dr. Peter Štumpf SDB

soboški škof

 

Voščilu naših škofov se tudi sam pridružujem in vsem faranom želim, naj NOVOROJENO DETE podari obilo blagoslova, miru, poguma, prave modrosti, … vse dobro.    

Župnik Janez

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 19.12. do 26.12.2021)

NED 19.12. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + KRALJ Rado, Nande, star. KRALJ, RAVNIKAR
Izlake Ob 10.00 + MLINARIČ Jože
PON 20.12. Čemšenik Ob 18.00 + MARČUN Anton
Izlake Ob 19.00 + ZUPANČIČ Pavel (obl); 2.+PRAŠNIKAR Frančiška
TOR 21.12. Izlake Ob 18.00 + BRVAR Majda (obl), Franc, sorodniki
Čemšenik Ob 19.00 + STRMLJAN Vera (obl);  2.+ ZUPAN Vencel
SRE 22.12. Čemšenik Ob 18.00 + POLC Pavla;   2.+ KREŽE Ivan
Izlake Ob 19.00 + SKRINJAR Pavla (obl), Marinka, Marija, Martin
2. + BEBAR Tanja
ČET 23.12. Čemšenik Ob 18.00 + ROZINA Leopold (30.dan);  2.+ MACERL Ivana
Izlake Ob 19.00 + BOŽIČ Jožef;   2.+ PIKELJ Jože
PET 24.12. Izlake Ob 8.00 Za pokojne sorodnike, prijatelje, dobrotnike
Izlake Ob 22.00 + SKRINJAR Marija
Čemšenik Ob 24.00 + PIRNAT Stane (obl), PIRNATOVE
SOB 25.12. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 V ZAHVALO;
2.+ GROBLJAR Franc Rafael in v zahvalo
Izlake Ob 10.00 + LIPOVŠEK Frančiška (obl)
Čemšenik Ob 19.00 + RAZBORŠEK Ivan
NED 26.12. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + VRAN Frančiška (obl), sorodnike
2.+ JAKETOVE;  + KLOPČIČ Vincencij, Marija
Izlake Ob 10.00 + JUVAN Pavla, Rudi
Sv. Primož Ob 15.00 ZA DOMOVINO

OBVESTILA

*SPOVEDOVANJE pred Prazniki: Izlake: – spovedovanje v Jurijev domu : nedelja 19.12. ob 14 h (pridejo tuji spovedniki). (Spovedovanje v dekaniji: Šentgotard: 19.12. od 16 h naprej; Kolovrat: 19.12. od 16 h naprej).

*Devetdnevnica pred Božičem, Vabljeni otroci, Na Izlakah bomo ob pesmi, skupaj spremljali Jožefa in Marijo na poti v Betlehem.

*V času božične devetdnevnice, tudi možnost pobožnosti »MARIJO NOSIJO«, družina dobi Marijin kip, in ob njem se moli, prepeva, , kot priprava na praznik Jezusovega rojstva.

*V župnišču lahko dobite kadilo in oglje – za kajenje za tri svete večere (pred Božičem, Novim letom, Tremi svetimi kralji).

*Razdelitev dela dohodnine med upravičenci v Katoliški cerkvi v Sloveniji. Vsaka župnija lahko prejme 1% namenske dohodnine, donacije (Uradni list RS št.155/2021),  v kateri je uvrstila na seznam dohodninskih upravičencev vse sestavne dele Katoliške cerkve (župnije) in tako lahko prejmejo namenski del dohodnine. Povabljeni, da namenite 1% dohodnine za župnijo. Izjave je možno oddati do 31.12.2021. 

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius