Glasilo 5 Januar 2023

Farno glasilo

ISKANJE SVETEGA DUHA

Običajno smo za vsa naša dela in prizadevanja zaslužni sami. Vendar nam že apostol Pavel govori naslednje: Bratje, tudi ko sem jaz prišel k vam, nisem prišel zato, da bi vam z vzvišenostjo besede ali modrosti oznanjal Božjo skrivnost. Sklenil sem namreč, da med vami ne bom vedel za nič drugega kakor za Jezusa Kristusa, in sicer križanega. Pred vami sem bil slaboten, v strahu in velikem trepetu. Moja beseda in moje oznanilo nista bila v prepričevalnih besedah modrosti, temveč sta se izkazala Duh in moč, zato da vaša vera ne bi temeljila na človeški modrosti, ampak na Božji moči.  (1 Kor 2:1-5). Na čem naj bi temeljila naša vera? Na Božji moči in na Svetem duhu in nikakor na nekakšnih idealih, na ljudeh. Naša vera mora vedno temeljiti na Bogu. Bog tudi od nas pričakuje, da delamo za Njegovo kraljestvo. Možnosti je veliko. Rekel jim je: »Pojdite po vsem svetu in oznanite evangelij vsemu stvarstvu! Kdor bo sprejel vero in bo krščen, bo rešen, kdor pa ne bo sprejel vere, bo obsojen. Tiste pa, ki bodo sprejeli vero, bodo spremljala ta znamenja: v mojem imenu bodo izganjali demone, govorili nove jezike, z rokami dvigali kače, in če bodo kaj strupenega izpili, jim ne bo škodovalo. Na bolnike bodo polagali roke in ti bodo ozdraveli (Mr 16: 15-18).«  Bog nam daje obljubo! Obljublja nam, da če bomo sprejeli vero in bomo krščeni, bomo rešeni. V nasprotnem primeru bomo obsojeni. In nas bodo spremljala celo znamenja navedena v vrstici. Bog si želi biti z nami mnogo bolj, kot mi želimo biti z Bogom.   Prepogosto se opiramo samo nase. Pozabljamo, da lahko imamo v naših življenjih Boga za svojega sopotnika. Zjutraj mu izročimo naša življenja, preko dneva mu pozabljamo izročati situacije, v katerih se znajdemo. Tudi zvečer se ne zahvaljujemo za vse, kar smo preko dneva prejeli. Seveda je vse odvisno od naše vere. Vera ali je ali ni. V Svetem pismu se ne govori, da je nekdo imel malo večjo ali malo manjšo vero. Podobno kot pri ženski: ali je noseča ali ne, vmesnega stanja ni. Enako je pri veri. Gospod pa je rekel: »Če imate vero kakor gorčično zrno, bi tej murvi lahko rekli: ‚Izruj se s korenino in se presádi v morje,‘ in bila bi vam poslušna (Lk 17:6). Predani moramo biti Bogu, brezpogojno in Bog lahko v naših življenjih naredi čudeže. Pogosto pa ne naredi tisto, kar mi pričakujemo od njega. Pa ne zato, da nam nebi želel dobro. Ker Bog gleda naprej v prihodnost je vprašanje, kaj je za nas dejansko dobro. Bog za nas gleda za večnost. Zato se mu zahvaljujmo in ga v molitvi slavimo. Slávi, moja duša, Gospoda, in vse, kar je v meni, njegovo sveto ime! Slávi, moja duša, Gospoda, ne pozabljaj nobene njegovih dobrot! On odpušča vse tvoje krivde, ozdravlja vse tvoje slabosti, rešuje pogina tvoje življenje, te venča z milostjo in usmiljenjem, nasičuje z dobrotami tvoje življenje: in obnavlja se ti mladost kot orlu (Ps 103). Ne pozabljajmo, da je Bog naš stvarnik, da je vse ustvaril in da je po njem vse ustvarjeno. In po Svetem duhu deluje v naših življenjih, če mu to dopustimo. Molimo za prisotnost Svetega duha v naših srcih.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 29.1. do 5.2.2023)

NED 29.1. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 V DOBER NAMEN;  2.+ GOLČNIK Silva
Izlake Ob 10.00 + KLOPČIČ Milan (obl)
PON 30.1. Izlake Ob 15.00 + JUVAN Štefan (Pogrebna maša)
Čemšenik Ob 18.00 + ARH Slavka (obl), Stane, Janko; 2.+ KAJBIČ Jožef
2.+ MEDVEŠČEK Rado (obl), GROBLJAR Majda
TOR 31.1. Izlake Ob 18.00 + KRALJ Roman;  2.+ DRNOVŠEK Marija
SRE 1.2. Šemnik Ob 19.00 + VOZELJ Marinka
ČET 2.2. Čemšenik Ob 18.00 + ZUPAN Vencelj;  2.+ KAJBIČ Leopold
Izlake Ob 19.30 + SKRINJAR Marinka, Minka; SMRKOLJ Silva
2.+ SMRKOLJ Jože;  + NOIVAK Nace
PET 3.2. Izlake Ob 18.00 + JUVAN Štefan (7.dan);  2.+ PRAŠNIKAR Jožko
Čemšenik Ob 19.00 + POGLAJEN Mari(obl),sorodnike; 2.+ MATKO Ivan
SOB 4.2.. Čemšenik Ob 19.00 + NOVAK Stanislav
NED 5.2. Izlake Ob 7.00 + DRNOVŠEK Marija (obl), RAMŠLOVE
Čemšenik Ob 8.30 ZA FARANE ČEMŠENIKA, IZLAK;
2.+ OBREZA Karolina, Pavel;  + KOVAČ Jože
2.+ JUVAN Franc(obl), JUVANOVE, HUMAR Ivanka
Izlake Ob 10.00 + GOLČNIK Anton, Ančka (obl)
2.+ starše Jože, Tilka ISKRA
DOM Ob 15.00 Za duhovne poklice

OBVESTILA

*V četrtek (2.2.)  je praznik – Jezusovega darovanja v templju- svečnica; Pri mašah blagoslov sveč

*V četrtek (2.2.) je molitev pred Najsvetejšim na Izlakah ob 19 h maša ob 19.30

*V petek (3.2.) je prvi petek v mesecu, obhajanje bolnikov starejših na domu. Če bi kdo želel, da mu prinesem Jezusa, naj to sporoči.

*V petek (3.2.) je god sv. Blaža, pri mašah blagoslov sv.Blaža za zdravje grla, in varstvo pred zlom.

*V petek (3.2.) je maša na Izlakah ob 18 h. Po maši popravilo tribune v Jurijevem domu, povabljeni k pomoči.

* V dvorani Doma sv. Jurija bomo v soboto, 4.2. ob 17. uri,  gostili Marionetno gledališče Jurček. Za otroke in odrasle a po srcu prav mlade bodo uprizorili RDEČO KAPICO. Tudi tokrat bodo dobrodošli prostovoljni prispevki, ki bodo namenjeni za organizacijo naslednje prireditve.

*V soboto (4.2.) mladinsko srečanje ob 20 h v župnišču. Vabljeni.

*V nedeljo (5.2.) prva nedelja v mesecu – ofer, darovanje za cerkvene potrebe

*V nedeljo (5.2.) maša za duhovne poklice v DOMU starejših na Izlakah.

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius