Glasilo 5 Januar 2022

Oznanila

GOSPODOV MIR

Jezus je rekel Iz srca namreč prihajajo hudobne misli, umori, prešuštva, nečistovanja, tatvine, kriva pričevanja, kletve (Mt 15, 19). Žal bi lahko rekli, da je to naš vsakdanjik. Zasledimo lahko v časopisu, poročilih, spletu. Smo tako daleč, da nam novica ni zanimiva, če ne vsebuje od nekaj naštetega. Hudič s svojimi demoni lahko deluje preko ljudi in spodbuja njihove namere srca. Pa ne želim govoriti o drugi strani. Vsak od nas si verjetno želi mir. Človek je utrujen od vseh slabih novic, napetosti in strahu, ki se vnaša v naša življenja. In ta negotovost ni od včeraj. Razdor med Bogom in človekom traja od nekdaj.

In Jezus Kristus je prišel na zemljo in da je po njem spravil s sabo vse stvarstvo, saj je s krvjo njegovega križa, se pravi po njem, pomiril, kar je na zemlji in kar je v nebesih (Kol 1,20). Mir smo dobili preko našega Gospoda Jezusa Kristusa. Ker smo torej opravičeni iz vere, živimo v miru z Bogom po našem Gospodu Jezusu Kristusu, po katerem se nam je tudi po veri odprl dostop v to milost, v kateri stojimo in se ponašamo z upanjem na Božjo slavo (Rim 5,1-2). Njegova smrt na Križu nas je ponovno spravila in zbližala z Bogom. Če sprejmemo Jezusa v svoje srce, bomo doživeli milost, da nam bo podaril svoj mir. Kajti on je naš mir, … (Ef 2,14).

In zato je pomembno, da imamo povezavo z Jezusom, saj nam bo On dal svoj nebeški mir. Mir vam zapuščam, svoj mir vam dajem. Ne dajem vam ga, kakor ga daje svet. Vaše srce naj se ne vznemirja in ne plaši (Jn 14,27). Jezus je vedel takrat in ve danes in jutri, kaj človek potrebuje. Mir. In zato je pomembno, da imamo vez z Jezusom. Kdor ti je predan, mu ohranjaš mir, mir, ker zaupa vate. Zaupajte v Gospoda vekomaj, kajti samo Gospod Bog je večna skala (Iz 26,3-4). Saj nam bo samo Gospod v katerega zaupamo prinesel mir. Vemo, da je večna skala Kristus Pili so namreč iz duhovne skale, ki jih je spremljala. In ta skala je bil Kristus (1 Kor 10,4).

Človek, ki se je predal Božji volji, bo deležen Božanskega miru. Velik mir imajo, kateri ljubijo zakon tvoj, in ni jim spotike (Ps 119,165 CHR). Tudi v Stari zavezi lahko beremo v primeru Gideona, ko je gledal Gospodovega angela. In ko se je zavedel, kdo je to bil in da lahko umre, mu je Gospod rekel »Mir s teboj, nikar se ne boj! Ne boš umrl.« (Sod 6,23). Ker je Bog nespremenljiv, nam lahko tako, kot je včasih tudi danes podeli svoj nebeški mir, če smo mu predani. »Glejte, pošiljam vas kakor ovce med volkove. Bodite torej preudarni kakor kače in nepokvarjeni kakor golobje. Varujte pa se ljudi, ker vas bodo izdajali sodiščem in bičali po svojih shodnicah. Pred oblastnike in kralje vas bodo vlačili zaradi mene, v pričevanje njim in poganom. Kadar pa vas izročijo, ne skrbite, kako in kaj bi govorili, kajti tisto uro vam bo dano, kaj naj bi govorili (Mt 10,16-19).

In kot se levi niso Daniela niti dotaknili, tako bo ob času preganjanja, ki sledi, da bomo v Božji prisotnosti imeli svoj mir. Takrat nam noben strah ne pride do živega. Še nekaj. Prizadevajte si za mir z vsemi in za posvečenost. Brez nje nihče ne bo videl Gospoda (Heb 12,14). Če smo v Kristusu nam bo to »mala malica«.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 30.1 do 6.2.2022)

NED 30.1. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + REMC Matija, Marija;   2.+ ROVŠEK Minka
Izlake Ob 10.00 + KLOPČIČ Milan (obl);   2.+ PIKELJ Jože
PON 31.1. Čemšenik Ob 18.00 + ARH Slavko (obl), Stane, Janko
2. + KAJBIČ Jožef
TOR 1.2. Izlake Ob 18.00 + KLANČIŠAR Branko (30.dan)
2. + Prašnikar Frančiška
SRE 2.2. Čemšenik Ob 18.00 POGLAJEN Mari (obl), Franc, TRAMPUŽ Bine
2. + POLC Janez
Izlake Ob 19.00 + SKRINJAR Marinka, Minka, Smrkolj Silva
ČET 3.2. Čemšenik Ob 18.00 ZA SREČNO ZADNJO URO; 2.+RAZBORŠEK Ivan
Izlake Ob 19.00 + Blaž Jenko, sorodnike
PET 4.2. Čemšenik Ob 18.00 + JUVANOVE;
Izlake Ob 19.00 + DOBRAVEC Lado
SOB 5.2. Čemšenik Ob 19.00 V ZAHVALO;
NED 6.2. Izlake Ob 7.00 + DRNOVŠEK Marija (obl), RAMŠLOVE
Čemšenik Ob 8.30 + OBREZA Karolina, Pavel;
2. + JUVAN Franc (obl), JUVANOVE
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
2. + star. ROKAVEC, OSOLNIK
2. + RAVNIKAR Marija, Albin

OBVESTILA

*KRSTNA nedelja v februarju, 6.2. na Izlakah, priprava na krst v torek 1.2. ob 19 h v župnišču. (Za krst otroka: dogovor z župnikom tako na Izlakah ali v Čemšeniku).

*V sredo je praznik Jezusovega darovanja v templju – SVEČNICA, pri mašah blagoslov sveč.

*V četrtek goduje sv. Blaž, škof in mučenec, na njegov god lahko prejmemo Blažev žegen, za zdravje v grlu in varovanju vsakega zla.

*V petek je prvi v mesecu, obhajanje bolnikov in starejših na domu, če bi kdo želele da mu prinesem JEZUSA naj to sporoči.

*V nedeljo, prva v mesecu, pri vseh mašah darovanje za cerkvene potrebe – OFER; za vsak Vaš dar BOGLONAJ.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius