Glasilo 47 November 2022

Farno glasilo

ALI BO SIN ČLOVEKOV, KO PRIDE, NAŠEL VERO NA ZEMLJI?

Povedal jim je še priliko, kako morajo vedno moliti in se ne naveličati. Rekel je: »V nekem mestu je bil sodnik, ki se ni bal Boga in se ni menil za človeka. In v tistem mestu je bila tudi vdova, ki je prihajala k njemu in ga prosila: ›Pomagaj mi do pravice proti mojemu nasprotniku.‹ Dolgo ni hotel, potem pa je rekel sam pri sebi: ›Čeprav se ne bojim Boga in se ne menim za človeka, bom tej vdovi, ker me nadleguje, vendarle pomagal do pravice, da me ne bo s svojim prihajanjem izmučila do konca.‹« In Gospod je rekel: »Poslušajte, kaj pravi krivični sodnik! Mar Bog ne bo pomagal do pravice svojim izvoljenim, ki noč in dan vpijejo k njemu? Bo mar odlašal? Povem vam: Hitro jim bo pomagal do pravice. Toda ali bo Sin človekov, ko pride, našel vero na zemlji?« (Lk 18:1-8).

Izbral sem svetopisemsko priliko o vdovi in sodniku. Jezus jo je povedal, da bi dal primer učencem za vztrajno molitev. Menim, da je prilika aktualna za vse čase. Zakaj? Pogosto se znajdemo v različnih preskušnjah, težkih situacijah, ko molimo k Bogu, izročamo svoje prošnje v molitvi, pa se nič ne zgodi. Nas Bog Oče ne sliši? Mar pozabi žena svojega otročiča in se ne usmili otroka svojega telesa? A tudi če bi one pozabile, jaz te ne pozabim (Iz 49:15). Bogu Očetu je še kako mar za nas. Božja ljubezen do nas pa se je razodela v tem, da je Bog poslal v svet svojega edinorojenega Sina, da bi živeli po njem (1Jn 4:9). Svojega edinorojenega Sina je dal za človeštvo, da bi se lahko, kdor se hoče, rešil po Njem. Ker je Bog Oče to naredil za nas, Jezus pravi Resnično, resnično, povem vam: Če boste kaj prosili Očeta v mojem imenu, vam bo dal (Jn 16:23). Še posebej je poudaril, da nam bo dal tisto, za kar ga bomo prosili. Tukaj pa se rado zatakne. Običajno prosimo iz svojih potreb.

Vprašajmo se, ali je uresničitev naših potreb Božja volja? Spomnimo se, ko je Jezus molil v vrtu Getsemani »Oče, če hočeš, daj, da gre ta kelih mimo mene, toda ne moja volja, ampak tvoja naj se zgodi« (Lk 22:42). Jezus je izrazil željo, da gre kelih mimo Njega (kaj je bil ta kelih, bomo še govorili), vendar je Očetovo voljo postavil na prvo mesto. Če je naša vera v Boga Očeta čvrsta in neomajna, če mu zaupamo, potem vemo, da nam bo naš Bog Oče dal tisto, kar mi zares potrebujemo. Mi bi morali dovoliti, da nam Bog preobrazi naša srca, naš um, da smo osredotočeni na Boga Očeta in na Jezusa Kristusa. Dovoliti bi mu morali, da Bog vodi naše misli in nas usmerja v naših dejanjih po Njegovi volji. On ima načrt za nas, da nas pripelje v večno življenje, v večnost. In to nam želi dati. Dovoliti bi mu morali, da nas uporabi za širjenje Božjega kraljestva, Večnega evangelija in Trojne angelske vesti.

Jezus se sprašuje Toda ali bo Sin človekov, ko pride, našel vero na zemlji? (Lk 18:8). Ali bomo izpolnjevali Božje zapovedi, zapovedi do Boga in do ljudi iz Druge Mojzesove knjige 20? Ali bomo živeli vero, da bodo drugi v nas videli, kateremu Bogu služimo? Časi pred koncem bodo vedno težji. Vendar nas Jezus tolaži To sem vam povedal, da bi imeli mir v meni. Na svetu imate stisko, toda bodite pogumni: jaz sem svet premagal (Jn 16:33).

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 27.11. do 4.11.2022)

NED 27.11 Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + Alojz, Ivana (obl), PUSTOTNIK, brate, sestre
2. + starše, brat Viki BENKO
Izlake Ob 10.00 PO NAMENU
Sv.Primož Ob 15.00 V ZAHVALO
PON 28.11. Čemšenik Ob 18.00 + Janez (obl), Marija MACERL; 2.+ Kajbič Leopold
2.+ KAJBIČ Jožef
TOR 29.11. Izlake Ob 18.00 + URBANČIČ Dionizij;
SRE 30.11. Šemnik Ob 18.00 + starše VRTAČNIK, CUKJATI
ČET 1.12. Izlake Ob 19.00 Za vse rajne na Izlaškem pokopališču
PET 2.12. Čemšenik Ob 18.00 + ARH Stane, Janko, Slavka, PAVLIČ Joži
2.+ NOVAK Stanislav;  + RAVNIKAR Franci
Izlake Ob 19.00 + SMRKOLJ Jože
SOB 3.12. Šemnik Ob 17.00 + KNEZ Leopold
Čemšenik Ob 19.00 + Štefan (obl), Frančiška JELŠEVAR
2.+ JUVAN Franc, sin Franci;  + KOVAČ Jože
NED 4.12. Izlake Ob 7.00 PO NAMENU
Čemšenik Ob 8.30 + Franc, Francka POLC in v ZAHVALO
2.+ JELŠEVAR Alojz (obl)
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
DOM Ob 15.00 ZA DUHOVNE POKLICE

OBVESTILA

*V četrtek (1.12.) je molitev pred Najsvetejšim na Izlakah ob 18.30.

*Petek (2.12.) je prvi petek v mesecu, obhajanje starejših bolnikov na domu, če bi kdo želel, da mu prinesem Jezusa, naj to sporoči.

*V soboto (3.12.) po maši obišče župnijo  Čemšenik – Miklavž.

*Nedelja (4.12.) prva nedelja v mesecu, darovanje, ofer za cerkvene potrebe,. BOGLONAJ za VAŠ dar.

*Miklavž obišče župnijo Izlake v nedeljo 4.12. ob 11 h v Jurijevem domu.

*Maša v Domu starejših na Izlakah v nedeljo 4.12. ob 15 h.

*Povabljeni da del dohodnine namenite za župnijo Izlake, za župnijo Čemšenik. Vsem, ki ste  se že odločili za to BOGLONAJ.

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius