Glasilo 45 November 2021

Glasilo

SMISEL BOŽJE LJUBEZNI

Čeprav Božje Stvarjenje lahko gledamo na vsakem našem koraku, lepoto Božje ljubezni v naravi, v vesolju, povsod, iz narave dobivamo številne dobrine, ki nam jih Bog namenja. Ja, preprosto bi lahko rekli, to je Božja ljubezen. A Boga Očeta pogosto gledamo kot na nekoga, ki samo gleda in čaka, kje bo komu našel kakšno napako in kako ga bo koga kaznoval. Vendar Boga ni nikoli nihče videl; edinorojeni Bog, ki biva v Očetovem naročju, on je razložil (Jn 1,18). In kako je Jezus razložil Božje veličastvo, ko je bil na zemlji? S kaznovanjem, grajanjem za vsako napako? Jezus je imel ljubeč in umirjen pristop, ko je bilo res potrebno je uporabil čvrsto besedo.

K Jezusu so prihajali vsi, revni in bogati. Tudi otroci so se povzpeli na Njegova kolena, nič jih ni bilo strah, ker so čutili Božjo ljubezen. Jezus zmeraj govori v Resnici in o Resnici. In z ljudmi je govoril sočutno. Jezus je grajal hinavščino, nevero in krivičnost. In ko Jezus pravi Kdor je videl mene, je videl Očeta (Jn 14,9), imamo zagotovilo, da je Bog Oče ena sama Ljubezen, Gospod je počasen v jezi in poln dobrote (4 Mz 14,18). Ko je Jezus prehajal kakšen kraj, so vsi ozdravljali. In sprašujem se, zakaj bi se potem morali Boga bati? Bog hrepeni, da nas izpelje iz sužnosti greha. In od kod ta strah v človeku? Satan je tisti, ki se ves čas trudi, da bi nas odvrnil od Boga.

Po eni strani nam greh predstavlja, da je nepomemben, in nam želi »privzgojiti«, da greh ni nič takega, saj ga vsi tako živijo in da mi vse delamo prav. S prstom pa kaže na Boga, da je Bog tisti, ki samo čaka, kje bo našel napako in nas kaznoval, da je strog in natančen sodnik, ki samo čaka, kje bo koga obsodil. Tudi zaradi tega je Jezus prišel na Zemljo, da bi odstranil to popačeno sliko o Bogu pri ljudeh. Božji Sin je prišel razodet Očeta. In Božje milosti se od Očeta preko Sina razlivajo na človeštvo, če jih človek seveda želi sprejeti. In ko je Jezus na Križu zaklical Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil? (Mr 15,34), bi se tudi mi morali vprašati, kaj greh dela v našem življenju? Kako nas oddaljuje od Boga Očeta? Kako nas oddaljuje od milosti, ki nam jih Bog želi dati, če smo Njegovi otroci, če Sveti Duh prebiva v nas?

Bog ljubi svet in to je tudi dokazal Bog je namreč svet tako vzljubil, da je dal svojega edinorojenega Sina, da bi se nihče, kdor vanj veruje, ne pogubil, ampak bi imel večno življenje (Jn 3,16). In Jezus je dejal Zato me Oče ljubi, ker dam svoje življenje, da ga spet prejmem (Jn 10,17) kar pomeni, da Bog Oče Jezusa še bolj ljubi, ker se je daroval za nas za naše odrešenje. Zaradi tega je Bog pravičen in opravičitelj tistih, ki verujejo vanj. Samo Jezus je lahko govoril o Očetovem veličastvu. Samo On je bil v Očetovem naročju in samo On ga resnično pozna. In samo Jezus je lahko ljubezen Boga Očeta človeštvu tudi pokazal. In Jezus ima pred Bogom Očetom človeško podobo, Sin človekov, ki je odkupil človeški rod. Poglejte, kakšno ljubezen nam je podaril Oče: Božji otroci se imenujemo in to tudi smo. Svet nas zato ne spoznava, ker ni spoznal njega (1 Jn 3,1). Mi smo lahko otroci Nebeškega Kralja. Neprecenljiva Božja ljubezen, če jo želimo sprejeti.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 14.11. do 21.11.2021)

Čemšenik Ob 8.30 + POLC Ludvik, Tilka, Ančka; Pirnat Stane, Pepca
2. ZAHVALA IN PRIPROŠNJA ZA ZDRAVJE
2.+ ŠTEHARNIK Martin, KOVAČEVE
Izlake Ob 10.00 ZA RAJNE  (OČENAŠI )
PON 15.11. Čemšenik 0b 18.00 V čast MB za zdravje in družino
2.+ JELŠEVAR Frančiška (obl), Franc;
2.+ MARČUN Anton
TOR 16.11. Izlake Ob 18.00 ZA DUŠE V VICAH;    2.+ PIKELJ jože
SRE 17.11. Izlake Ob 19.00 + KLANČIŠAR Gizela;   2.+ ROTAR Jernej
ČET 18.11. Čemšenik Ob 19.00 + KREŽE Jože, Polda;    2.+ POLC Janez
2. ZA ZDRAVJE PRI ŽIVINI
PET 19.11. Čemšenik Ob 18.00 + POLC Pavla (30.dan);  2. + KREŽE Ivan
Izlake Ob 19.00 + Starše SOTLAR Janez Frančiška;
2. + SMRKOLJ Vida
SOB 20.11. Čemšenik Ob 19.00 + GROBLJAR Andreja, Franc Rafael, star. SUŠA
2. + MACERL Ivana
NED 21.11. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČENŠENIKA; 2.+PAVLIČ Joža
Čemšenik Ob 8.30 + PUSTOTNIK Alojz (obl), Marija
2. + KREŽE, DRNOVŠEK
Izlake Ob 10.00 + IZLAKAR Anton

*Srečanje ŽPS, katero je bilo napovedano za 21.11. na Izlakah JE ODPOVEDANO,  bo kasneje.

*KRST- v dogovoru z župnikom – prav tako priprava na krst.

DOBRA DELA: +SKRINJAR Marija: 3M in dar za cerkev- sin Jani; 2Min dar za cerkev- mož Janez; 1M- vnuka Luka in Barbara; 4M- Hočevarjevi iz Borij; 1M- nečakinja Simona z družino; 1M- Razpotnik Igor in Maja; 2M- brat Franc; 1M- nečak Franci; 1M- nečakinja Vesna; 1M- nečakinja Marjana z družino; 2M- cerkveni pevski zbor Izlake; 1M- Grižarjevi iz Smuči Dola; 1M- Lazarjevi iz Briš; 3M- Vilma in Jože Smrkolj; 1M- Razpotnik Mojca; 1M- Urbanovčovi; 1M- Arh Marija (Minka);  +KLOPČIČ Stanislav: dar za cerkev- Klopčič Anton in Anica; družino Florindo; Slavka in Jože Arh; sin Stanko; +PUSTOTNIK Marija: 1M- družina Nimac; 1M in dar za cerkev- Drnovšek Tone z družino; 1M- Krelovi; +REŽUN Peter:namesto cvetja dar za cerkev v Čemšeniku- sorodniki