Glasilo 44 November 2022

Farno glasilo

Nadškofova zahvala ob zahvalni nedelji 2022

Zelo se bom zahvaljeval Gospodu s svojimi usti, sredi množice ga bom hvalil. (Ps 109,30)

Dragi bratje in sestre.

Zahvalna nedelja nas spodbuja in vabi k hvaležnosti. Hvaležnost življenje naredi polno, bogato in smiselno. Uči nas, da je življenje dar, da smo dar mi sami, da so drugi podarjeni nam in mi podarjeni drugim. Hvaležnost nas uči, da stvari v našem življenju niso samoumevne; da bi jih lahko tudi ne bilo. Pa tudi da ljudje v našem življenju niso samoumevni; da bi jih lahko tudi ne bilo. Ob zahvalni nedelji bi se tudi sam rad zahvalil najprej vam, bratje duhovniki. Hvaležen sem vam, da se ne naveličate iskati primernih poti in načinov za oznanjevanje evangelija in za posvečevanje Božjega ljudstva. Hvala vam za vse molitve, s katerimi svoje ljudi prinašate pred Boga, pa tudi za vašo medsebojno povezanost, za vašo skrb za duhovniško bratstvo. Vem, da je nepopolno, a vendar je dragoceno. Zahvaljujem se vam, sestre redovnice in bratje redovniki, ki ste med nami priče posvečenega življenja. Hvala vam za različne pobude, s katerimi bogatite življenje naše krajevne Cerkve. Hvala vam za kateheze, za hiše duhovnih vaj, za misijone in spovedovanje. Hvala kontemplativnim samostanom, da ste med nami oaze stalne molitve in češčenja najsvetejšega zakramenta. Zahvaljujem se vam, stalni diakoni. Vi ste prvi pomočniki svojih duhovnikov. Prevzemajte poslanstvo, za katero vas je Bog poklical, da boste s svojo gorečnostjo prebudili nove diakonske poklice. Zahvaljujem se našim katehistinjam in katehistom, ki potrpežljivo in predano na mlajše rodove prenašate ljubezen do Boga in ljubezen do Cerkve. Hvala vam, da sodelujete s starši in jim pomagate v naših otrocih razvijati čut za resnično, dobro, lepo in plemenito. Zahvaljujem se tudi vsem župnijskim sodelavcem. Vaše sposobnosti in izkušnje so neprecenljive. Duhovniki vas zelo potrebujejo, da jim pomagate in z njimi sodelujete pri skrbi za materialne in duhovne potrebe svojih župnij. Brez župnijskih sodelavcev, ključarjev, gospodarskega sveta, župnijskega pastoralnega sveta, pa tudi tistih, ki skrbite za čistočo naših cerkva, bi bilo župnijsko življenje zelo okrnjeno. Pomembnost sodelovanja vseh v skrbi za župnijo je tudi pokazala sinoda, ki nas je povabila k skupni hoji. Iskreno se zahvaljujem tudi vsem tistim, ki si prizadevate, da bi bilo v naši državi več poštenja in pravičnosti, več pripravljenosti za resnico, več demokracije, več medsebojnega spoštovanja in skrbi za skupno dobro. Čeprav ne morem našteti vseh, se želim zahvaliti vsem očetom in mamam, ki ste v tem letu sprejeli novo življenje. Ob vsej zmedenosti časa, nekaterih skupin in njihovih ideologij ste sprejeli dar novega življenja. Zaradi vas, drage mame in očetje, lahko zaupamo v prihodnost.

Ob zahvali vsem in vsakomur prosim Marijo, naj vas skrbno varuje, nebeškega Očeta pa, naj blagoslavlja vas in vse vaše ljudi.                                Msgr. Stanislav Zore OFM nadškof

 

Ob zahvalni nedelji se tudi sam zahvaljujem vsem faranov obeh župnij. Boglonaj za vaše sodelovanje, za vaš trud, za vse kar dobrega storite za rast Božjega kraljestva, za mene osebno, za vaše molitve, gmotne darove, za sodelovanje, spoštovanje, usmiljenje, razumevanje, BOGLONAJ, in želja da še naprej sodelujemo. Župnik Janez

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 6.11. do 6.11.2022)

NED 6.11. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + POVŠE Leopold (obl); 2.+ GROBLJAR Jože (obl)
Izlake Ob 10.00 + Anton ROZINA, starše ROZINA, BUTARA
DOM-Izlake Ob 15.00 REAZPOTNIK Ivan, in vsi sorodniki
Sv.Lenart Ob 15.00 ZA SOSESKO IN V ZAHVALO
PON 7.11. Čemšenik Ob 18.00 + IZLAKAR Marija, Anton (obl);
2.+ ŠTEHARNIK Frančiška
2.+ RAVNIKAR Franci;   + DROLC Ivana
TOR 8.11. Izlake Ob 18.00 + BEBAR Tanja;    2.+ URBANČIČ Dionizij
SRE 9.11 Izlake Ob 19.00 + KOŽAR Mirko, Miran, Boris;  2.+ SKRINJAR Marija
2.+ SMRKOLJ Jože;
ČET 10.11. Izlake Ob 18.00 + Jože(obl), Marija PROSENC;  2.+ VIDRGAR Slavica
PET 11.11. Izlake Ob 18.00 + KNEZ Franc; DROLC Slavko, Francka;
2.+ LEBAR Janez
SOB 12.11. Izlake Ob 18.00 + BURJA Rajko (obl)
Čemšenik Ob 19.00 ZA ZDRAVJE V DRUŽINI;  2.+ ROZINA Leopold
NED 13.11. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + NOVAK Stanislav;
2.+ PIRNAT Stanislav, PIRNATOVE
Izlake Ob 10.00 + ROTAR Jernej

OBVESTILA

*V ponedeljek (7.11) po večerni maši ob 18.30 h v Čemšeniku srečanje staršev bodočih birmancev.

*V torek (8.11.) srečanje staršev prvoobhajancev na Izlakah ob 19 h.

*V sredo (9.11.) je srečanje ŽPS na Izlakah ob 20 h, člani povabljeni.

* V četrtek (10.11.) ob 17.30 h molitev pred Najsvetejšim na Izlakah.

*V četrtek (10.11) je ob 19 h srečanje gospodarskega sveta Izlak.

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

DOBRA DELA: +URBANČIČ Dionizij:3M- domači; 1M- Kranjc Marija (OMA); 1M- Razpotnik Marko z družino; 1M- Ravnikar Franc; 1M- sosedi; 1M- družina Pikelj; 1M- družina Grobljar – Kremšer; 1M- Karitas Izlake; 2M- družina Ključevšek, Kranjc; 1M in dar za cerkev- Dora Zupančič (Narof); 1M in dar za cerkev- Minka Borštnar; dar za cerkev- Drašlerjevi; 1M in dar za cerkev- družina Kralj (Sp.Izlake); 1M- družina Arh (Narof); 1M- Angela Razboršek; 1M- Pikelj Ivanka; dar za cerkev- Jana in Francka Butja (Zg.Prhovec)); 1M- družina Vidmar (Zagorje); dar za cerkev- Jenko Franci, Hilda; 1M- pritrkovalci Zasavske Svete Gore; 1M- pevci cerkvenega pevskega zbora Izlake; dar za cerkev- Ravnikar Jože; dar za cerkev- Janez D. +PIKELJ Anton: 1M- sestra Ana; 1M- Pribožičevi

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius