Glasilo 4 Januar 2022

Oznanila

PRESKUŠAJ SAMEGA SEBE

Ne zavedamo se, da živimo na planetu, ki ga je prastaršema ukradel Satan. To je rekel tudi Jezus v zadnjih urah na Zemlji pred Križanjem Ne bom več veliko govoril z vami, kajti vladar tega sveta prihaja (Lk 14, 30). Običajno imamo toliko za opravit z vsemi stvarmi, da za Boga ni časa. Ali molimo, ko zjutraj odpremo oči in predamo v Božje roke naše življenje? Kolikokrat se preko dneva zahvalimo Bogu za milosti, ki jih prejemamo? Smo zahvalni za hrano, ki jo imamo? Smo v molitvi zvečer pred spanjem in se zahvalimo za pretekli dan?

Pogosto našega duhovnega življenja ne jemljemo resno in takrat se Bog odmakne od nas. Ne zavedamo se, da se proti temni strani sami ne moremo boriti. Grehe, skušnjave in pohujšanja lahko edino izročamo Bogu Očetu v Jezusovem imenu. »Ni mogoče, da bi pohujšanja ne prišla, toda gorje tistemu, po katerem pridejo!  Bolje je zanj, da mu obesijo mlinski kamen na vrat in ga vržejo v morje, kakor da pohujša enega od teh malih. Varujte se! Če tvoj brat greši, ga pograjaj, in če se skesa, mu odpústi. Če greši sedemkrat na dan zoper tebe in se sedemkrat na dan obrne k tebi ter reče: ›Kesam se,‹ mu odpústi.« (Lk 17,1-4).

Ste kdaj koga opomnili, da naj ne greši? Ali ste raje bili tiho, da se ne izpostavljate? To seveda ne pomeni, da ga ogovarjamo pred drugimi, ampak da ga na samem opomnimo. Moramo pa preverjati tudi sami sebe. Sami se preverite, ali ste verni, in preizkusite se. Ali ne spoznavate, da je Jezus Kristus v vas? Morda pa preizkušnje niste prestali! (2 Kor 13,5). Za poslednje čase, ki so pred nami se moramo zavzemati, če želimo obdržati zapis svojega imena v Knjigi življenja, da je nujno, da smo tempelj Svetega duha in da v nas biva Jezus Kristus. Vendar pa odgovarjajte s krotkostjo in strahospoštovanjem, iz dobre vesti, da bodo tisti, ki sramotijo vaše dobro življenje v Kristusu, osramočeni prav v tem, v čemer vas obrekujejo (1 Pt 3,16).

Nikoli se ne bomo z vsemi razumeli. Vendar če nas že obrekujejo, naj nas obrekujejo z našim življenjem v Jezusu Kristusu. S tem pa izpostavijo sami sebe. Saj poznamo Kaj vendar gledaš iver v očesu svojega brata, bruna v svojem očesu pa ne opaziš? Ali kako moreš reči svojemu bratu: ›Pústi, da vzamem iver iz tvojega očesa,‹ če imaš sam bruno v očesu? Hinavec, odstrani najprej bruno iz svojega očesa in potem boš razločno videl odstraniti iver iz očesa svojega brata.« (Mt 7, 3-5).

Sami se moramo očistiti greha, če želimo drugemu pomagati pri njegovi težavi. Prerok Jeremija pravi Srce je zvijačnejše od vsega in zahrbtno; kdo ga more doumeti? (Jer 17,9). In zato se moramo preskušat v veri, ali je Jezus Kristus v nas. Vsakdo naj presodi svoje ravnanje in tako bo pridržal lastno hvalo zase, ne pa da bi se primerjal z drugim; vsak bo namreč nosil svoje breme (Gal 6,4-5). Saj veste ko pravijo »Kaj boš sejal, to boš žel.« Z duhovnega pogleda lahko rečemo kdor seje v svoje meso, bo od mesa žel pogubo; kdor pa seje v Duha, bo od Duha žel večno življenje (Gal 6, 8). Temna stran ve, da ima le malo časa (Raz 12,12). In sedaj moramo zdržati do prihoda našega Gospoda Jezusa Kristusa.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 23.1 do 30.1.2022)

Čemšenik Ob 8.30 + MARČUN Marija, Anton (obl), sorodnike
Izlake Ob 10.00 + RAZPOTNIK Neža, Peter, Irma, HROVAT Lojze
+ KLANČIŠAR Gizela
Sv.Primož Ob 15.00 V čast sv. Antonu za zdravje živine
PON 24.1. Čemšenik Ob 18.00 ZA SREČNE PORODE;    2.+ ROZINA Leopold
2.+ RAZBORŠEK Ivan
TOR 25.1. Podlipovica Ob 18.00 + ŠTENDLER Friderik
Čemšenik Ob 19.00 + KUDER Frančiška (obl) in za ZDRAVJE
2.+ POLC Pavla
SRE 26.1. Šemnik Ob 18.00 + starše MAJDIČ iz Vrha
Podlipovica Ob 19.00 + ZAJC Ana (obl), LAZARJEVI
ČET 27.1. Čemšenik Ob 18.00 + KAJBIČ Leopold (7.dan)
Izlake Ob 19.00 + PODLOGAR Mitja;   2.+ ROTAR Jernej
Pet 28.1. Čemšenik Ob 18.00 + ROBAVS, sorodniki;   2.+ KREŽE Ivan
Podlipovica Ob 19.00 + BRVAR Majda, Franc
SOB 29.1. Čemšenik Ob 19.00 + LAZAR Franc (obl), Minka, POLC Janez
2.+ MEDVEŠČEK Rado (obl) 2.+ MIZORI Anton
Čemšenik Ob 8.30 + REMC Matija, Marija;   2.+ ROVŠEK Minka
Izlake Ob 10.00 + KLOPČIČ Milan (obl);   2.+ PIKELJ Jože

*KRSTNA nedelja v februarju, 6.2. na Izlakah, priprava na krst v torek 1.2. ob 19 h v župnišču. (Za krst otroka: dogovor z župnikom tako na Izlakah ali v Čemšeniku).

DOBRA DELA: +ROVŠEK Minka:2M in dar za cerkev- Plaznikovi; +KAJBIČ Leopold: 2M in dar za cerkev- žena Danica; namesto sedmine- dar za cerkev- žena Danica; 2M in dar za cerkev- hčerka Vesna; 2M in dar za cerkev- sin Polde in Irena; 1M in dar za cerkev- vnuk Kristjan; 2M- vnukinja Monika; 2M in dar za cerkev- hči Dani z družino; 1M in dar za cerkev- Arh Marjana; dar za cerkev- Arh Tomaž in Aleš; 2M- brat Ivan; dar za cerkev- Blaž in Gabrijela