Glasilo 37 September 2021

Glasilo

BREZ GREHA!

Po njiju nam je podaril tiste dragocene in največje obljube, da bi po teh postali deležni božanske narave in ubežali pred svetno, poželjivo pokvarjenostjo (2 Pt 1,4). Po Bogu Očetu in našem Gospodu Jezusu Kristusu nam je dano, da se lahko očistimo vsakršnega greha in vsake napake v značaju. Ko Jezus in človek delata skupaj, smo v Kristusu in Kristus je z Bogom Očetom. Jaz in Oče sva eno (Jn 10,30). Kot je bil Henoh ves čas z Jezusom, tako bi morali biti povezani tudi mi. Vendar ko se omeni svetost, se vsi prestrašijo, da je to nedosegljivo. A ko se govori o grehu, je vse smešno z izgovori »Hi, hi, hi, saj smo vsi grešni«. Vendar bi morali ravno trepetati pred grehom. Dokler smo povezani v Jezusu, nam greh ne more ničesar. Jezus je prišel na Zemljo in je živel brezgrešno življenje, da bi lahko mi, Jezusov narod v Njegovi moči prav tako živeli brezgrešno življenje. Jezus se je postavil v stanje navadnega človeka, čeprav je bil tudi takrat Bog. In ker je imel človeško naravo, je tudi On bil kot vsak človek odvisen od Boga Očeta. Jezus nam je pokazal, da če v veri spoštujemo Deset Božjih zapovedi in Njegovo Besedo, da bomo v Njem dosegli svetost. Toda ne prosim samo za té, ampak tudi za tiste, ki bodo po njihovi besedi verovali vame: da bi bili vsi eno, kakor si ti, Oče, v meni in jaz v tebi, da bi bili tudi oni v naju, da bo svet veroval, da si me ti poslal (Jn 17,20-21).

Nekdo je rekel: Naš Odrešenik ni bil niti v eni misli priveden pod skušnjavo Satana. Satan najde v ljudskih srcih neko točko, kjer lahko vstopi. Kakšna grešna želja se skriva v srcu in zato skušnjava pridobi na grešni moči. Jezus je rekel prihaja namreč vojvoda tega sveta, a na meni nima ničesar (Jn 14,30 CHR). Torej Satan ni v Jezusu našel niti ene grešne misli, ki bi jo lahko izkoristil za svoj namen. In v takšnem stanju se bomo morali znajti mi, v poslednjem času tik pred Jezusovim prihodom. Brez greha! Jezus sedaj še posreduje za naše grehe na Nebu. Vedimo, da vsak greh, ki ga naredimo bo zapisan v Nebeških knjigah. In vsak greh gre pred razsodišče. Mi bi se morali grehov pokesati. Ker ko bo Jezus Drugič prišel, se bo za tiste, ki bodo imeli greh končalo s smrtjo. Tisti, ki bodo brez greha, pa bodo popeljani v Nebo.

Kot smo že rekli, Jezus čaka s svojim Drugim prihodom, ker Njegovo ljudstvo še ni pripravljeno. Ko bo angel zavpil Jezusu »Zamahni s srpom in požanji, ker je prišla ura žetve, kajti žetev zemlje je dozorela.« (Raz 14,15). Takrat bo prišel po svoj brezgrešni preostanek. Greh lahko naredimo nevede. Judje so Jezusa križali in ga ubili. So pogubljeni? Ne, ker niso vedeli, da so usmrtili Boga. Tudi Jezus je prosil za njih »Oče, odpústi jim, saj ne vedo, kaj delajo.« (Lk 23,34). To je bil nezavedni greh. Tudi naše nezavedne grehe Jezus pokrije. Ker se jih ne zavedamo, se jih tudi ne moremo kesati. Jezus nas očisti tudi teh grehov, čeprav se jih ne zavedamo. To je tudi delo Jezusa v Nebesnem svetišču. Jezus nas v svetišču zastopa »Oče ne ve, da greši! Oče oprosti mu!« Ko se bo tega greha zavedel, takrat bo človek svojega greha kriv, če ga ne bo izročil Jezusu. A Jezus bo kmalu prenehal s svojo službo v svetišču.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 19.9. do 26.9.2021)

NED 19.9 Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + Ivan, Ivanka SUŠA, Andreja GROBLJAR
Izlake Ob 10.00 ZA ZDRAVJE
PON 20.9. Čemšenik Ob 18.00 ZA DUHOVNE POKLICE;
2.+ GROBLJAR Albina;  2.+MARČUN Anton
TOR 21.9. Podlipovica Ob 19.00 + RAZPOTNIK Marija (obl). Jože, ŠTUMFARJEVI
SRE 22.9. Podlipovica Ob 19.00 + KLANČIŠAR Gizela
ČET 23.9. Čemšenik Ob 19.00 + STRNIŠNIK Valentin (obl); 2.+ ARH Slavka
PET 24.9. Čemšenik Ob 18.00 V ČAST MATERI BOŽJI V ZAHVALO
2. V ČAST SVETEMU DUHU
2. + MACERL Ivana;   2.+ ZUPAN Vencel
SOB 25.9. Čemšenik Ob 19.00 ZA PRENEHANJE EPIDEMIJE
2.+ Marija, Jože MATKO (obl)
NED 26.9. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLKAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + Starše KAJBIČ Justi, Stanko, brat Stane
2. + ZUPAN Branko, Ivana, Franc
2. + BRIGELJ Ljudmila, Franc;  + GRAHEK
Izlake Ob 10.00 + JUVAN Pavla

*Volitve v nov sestav ŽPS bodo v nedeljo, 26.9.

*Na razpolago so lističi, na katere boste napisali tiste, za katere mislite da bodo dobri člani ŽPS, tiste kateri se trudijo za dvig krščanskega življenja, da bomo lahko skupno ustvarjali in načrtovali poglobitev povezanosti s cerkvijo, z Bogom. Dobrodošli. In vsi kateri boste dobili največ glasov, že vnaprej povabim, da se temu odzovete in sprejmete to poslanstvo.

*Priprava na krst v Čemšeniku v ponedeljek, 20.9. po večerni maši ob 18.30.

*KRST – Po dogovoru, pokličite župnika.

DOBRA DELA: Dar za cerkev v Čemšeniku (1000 USD)- Leopolda, Franc Zupančič (iz Amerike)- BOGLONAJ;  +Razboršek Ivan (Janez): 3M in dar za cerkev- nečakinje Darja, Tina, Janja; 1M- brat Jože; 1M- Urška z družino; 2M-hčerka Ivi z družino; 2M- domači; 2M- sin Miro; 1M- Udovič Janez z družino; dar za cerkev- Izidor, Slavi Cukjati; 1M in dar za cerkev- Lazarjevi iz Hrast; 2M- Medvedovi; dar za cerkev- Matko Martin; 3M- Arhovi iz Sp.Izlak; 1M- Španovi iz Brezja; 1M- Ogrin Darko; 1M in dar za cerkev Jernejčevi iz Raven;   1M in dar za cerkev- Kajbičevi iz Ločin; 1M- Nada Klopčič; 1M- Razboršek iz Jelenka; 2M- družina Trebušak; 1M in dar za cerkev- Košnikovi; 1M- Krhlikarjevi;  2M- Ferme; 1M Jelševar iz Zabreznika; 1M in dar za cerkev- Novak Tone