Glasilo 36 September 2021

Glasilo

JE SVETOST ČLOVEKU DOSEGLJIVA?

Zato se očistimo vseh madežev mesa in duha in v strahu Božjem dopolnjujmo svetost (2 Kor 7,1). Verjetno je kdo ob tem tekstu pomislil, da tukaj gre za nekakšen fanatizem, nekakšno skrajnost v veri, ko imajo vsi pred očmi ljudi, ki v imenu kakršne koli vere izvajajo različne oblike nasilja. Seveda se skrajna dejanja »opravičuje« preko vere in skrajnost v veri tudi obsoja. Če se trudim ljubiti Boga z vsem srcem, me bo družba obsodila, da sem ekstremist, verski fanatik, nesprejemljiv in nevaren za družbo. Smisel krščanstva je v naši veri v večno življenje po Jezusu Kristusu našem Gospodu. Če ne verujemo v Drugi Jezusov prihod in Večno življenje po Jezusu Kristusu našem Gospodu, potem glede vere zgubljamo čas. Treba je, da odložite starega človeka, kakor je živel doslej in ki ga uničujejo blodna poželenja, da se prenovite v duhu svojega uma in oblečete novega človeka, ki je po Bogu ustvarjen v pravičnosti in svetosti resnice (Ef  4,22-24).

Apostol Pavel nas opozarja k izgradnji svetosti. Kajti to je Božja volja, vaše posvečenje: da se vzdržite nečistovanja, da vsakdo izmed vas ohrani svoje telo v svetosti in časti, ne pa v poželjivi strasti kakor pogani, ki ne poznajo Boga (1 Tes 4,3-5). Pavel nam nedvoumno govori o krščanski popolnosti ne samo, da težimo k temu, ampak da popolnost dosežemo in ohranimo. Se sprašujete, kje je smisel? Greh v bližini Boga ne more obstajati. In greh v človeku, bi človeka v Božji bližini pogubil. Zato, če želimo, da pridemo v večnost moramo biti brez greha. Pismo je jasno Plačilo za greh je namreč smrt (Rim 6,23). In le z Božjo pomočjo bomo lahko izgradili svoj značaj, da bo podoben značaju Jezusa Kristusa. Jezus namreč čaka nas, da izgradimo svoj značaj v svetosti, da nas bo Jezus lahko vzel s seboj v Nebo. Tako je Drugi Jezusov prihod odvisen od nas samih. Tukaj bi izpostavil pojem »opravičenje« in »posvečenje«. Opravičenje je Jezusovo delo za nas in posvečenje je Jezusovo delo v nas samih.

Sam Bog miru naj vas posveti, da boste popolni. In vse, kar je vašega, duh, duša in telo, naj bo ohranjeno neoporečno, dokler ne pride naš Gospod Jezus Kristus (1 Tes 5,23). Torej z Božjo pomočjo moramo ostati popolni in neoporečni do Jezusovega prihoda. Svetost dobimo, ko se pokesamo svojih grehov in jih izročimo Bogu, mi dobimo Svetega Duha s čemer dobimo svetost. Svetost seveda ne dobimo takoj, ampak v procesu očiščevanja naših grehov. In popolnost nekako dosežemo, ko ljubimo svoje sovražnike. Spomnimo se poznanih Jezusovih besed »Oče, odpústi jim, saj ne vedo, kaj delajo.« (Lk 23,34). To se nam zdi nasprotujoče in nesprejemljivo. Vendar če bom prosil Boga za svojega sovražnika, za milost, da bo prišel k Bogu, potem ne bo več moj sovražnik. In z mojo molitvijo mu bom pomagal k Bogu in pomagal tudi sebi, da se bom izgrajeval v svetosti. In kot je nekdo zapisal »Skozi VSO Sveto pismo nam je Kristus dal zanesljivost, da preko Njegove milosti lahko dosežemo takšno popolnost v značaju, kot ga je dosegel sam Jezus Kristus!« Si to želimo?

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 12.9. do 19.9.2021)

NED 12.9. Izlake Ob 7.00 PO NAMENU
Čemšenik Ob 8.30 ZA FARANE ČEMŠENIKA, IZLAK
Izlake Ob 10.00 + PRAŠNIKAR Jakob (obl), Frančiška, vnuk Matic
2. ZA ZDRAVJE
PON 13.9. Čemšenik Ob 18.00 V čast Materi Božji za zdravje in družino
2.+ JUVAN Franc (obl), sin Franci; +POLC Janez
TOR 14.9 Čemšenik Ob 19.00 + ZUPAN Milan, sorodniki
2.+ PIRNAT Vida (obl), PIRNATOVE
2.+ PUSTOTNIK Marija
SRE 15.9. Podlipovica Ob 19.00 + ARH Alojz, Angela, sin Lojze, sorodniki
ČET 16.9 Čemšenik Ob 19.00 V zahvalo in priprošnjo za zdravje našega župnika
PET 17.9. Čemšenik Ob 19.00 + RAVNIKAR Stanka; 2. + ŠTRAJHAR Franci
SOB 18.9. Čemšenik Ob 19.00 + REMC Marija;   2.+ KREŽE Ivan
Čemšenik Ob 8.30 + Ivan, Ivanka SUŠA, Andreja GROBLJAR
Izlake Ob 10.00 ZA ZDRAVJE

*Vabilo na Karitasov klic dobrote

V soboto, 18. 9. 2021 ob 18. uri ŽPS Izlake organizira in vabi na dobrodelno prireditev z naslovom Karitasov klic dobrote. Prostovoljni prispevki bodo namenjeni tistemu, ki ga bo doletela kakršnakoli elementarna nesreča v našem okolju. Nastopajoči zbori, posamezni pevci in instrumentalisti ter obiskovalci bodo morali izpolnjevati enega od predpisanih pogojev PCT (prebolel, cepljen, testiran). V domu Sv. Jurija bo prireditev potekala ob uporabi  mask in v primeru, da bodo epidemiološke razmere izvedbo še dovoljevale. Sicer bomo datum izvedbe prestavili na kasnejši čas.

*Volitve v nov sestav ŽPS bodo v nedeljo, 26.9.

*Škofovska konferenca je odločila, da je puščica nedelje 12.9. namenjena za pomoč kristjanov v Sveti deželi. Za vsak vaš dar Boglonaj.

*STIČNA Mladih- v soboto 18.9.2021, Mladi povabljeni da se udeležite.

*KRST – Po dogovoru, pokličite župnika.