Glasilo 34 Avgust 2022

Farno glasilo

ČAS BOŽJE SODBE (IV. del)

Kje so mrtvi, ko Jezus pride? V Nebesih? Ne, v grobu so. Kaj bi počeli v grobu, če bi bili v Nebesih? Piše, da bodo mrtvi v Kristusu najprej vstali. Kdaj je bilo razkrito, da so bili v Kristusu? Na sodbi. Na sodbi je bilo razkrito, da so se resnično pokesali greha, ga priznali, trdili, da so Kristusova pravičnost, pokopali starega človeka, vstali v novo življenje in sovražili greh, ljubili odrešenika in potem se boste znašli v Knjigi življenja v Kristusu. In zato, ko bo Jezus prišel, jih bo obudil od mrtvih, ker niso sami po sebi , ampak so v Jezusu. Je to dobra novica?

Spomnimo se Savla iz Tarza. Imel je slab značaj Jaz sem sam pri sebi mislil, da moram z vso močjo nasprotovati imenu Jezusa Nazarečana.  In tako sem res ravnal v Jeruzalemu. S pooblastilom vélikih duhovnikov sem veliko svetih zapiral v ječe; in ko so jih pobijali, sem glasoval za to. Po vseh shodnicah sem se pogosto znašal nad njimi in jih silil k bogokletstvu. Neizmerno sem divjal in jih preganjal celó po tujih mestih. (Apd 26:9-11) Po vsem tem se je spreobrnil, se krstil.

Ananija mu govori: In kaj še čakaš zdaj? Vstani in daj se krstiti! Operi se svojih grehov in kliči njegovo ime! (Apd 22:16). Pred krstom se je moral pokesati, priznati grehe in jih oprati s sebe ter klicati Gospodovo ime. Kako bo zgledal zapis Savla iz Tarza? Bo Bog gledal vse grehe za vsakega posameznika, vse tiste, ki jih je strpal v zapor, pobil mučil in preganjal? Bog bo videl, da je vse odpuščeno s krvjo Jezusa Kristusa. Sodba razkriva, da čeprav je bil Savel iz Tarza grda osebnost, si zasluži biti rešen, ker je sprejet v ljubljeni osebi skozi življenje in smrt Jezusa Kristusa. Čudovito bo v tistem dnevu, ko bo Savel iz Tarza srečal Štefana.

Kaj je Štefan nazadnje videl? Savla, ki spodbuja ljudi »Kamnajte ga, ubijte ga, ubijte ga!« sedaj Štefan ne ve, da bo Savel iz Tarza rešen. (Štefan še ni v Nebesih!) Tako si lahko predstavljamo, da se Savel sprehaja po mestnih ulicah in ga sreča Štefan. Verjetno si bo pomanel oči in se začudil »Ti si tukaj?« »Tudi mene je Jezusova milost odrešila.« Ni tako groznega zapisa o grehu, ki ga nebi bilo mogoče odpustiti, če se resnično pokesamo in priznamo greh ter zahtevamo pravičnost Jezusa Kristusa in umremo v vodi ob krstu, da nimamo greha.

Če se nam zgodi, da se uniči naš prenosni računalnik. Situacija ni nujno tragična. Če imamo varnostno kopijo, lahko informacije prenesemo in vzpostavimo računalnik tako, kot je bil uničen računalnik. Običajno ima nov računalnik večje zmogljivosti. In to se bo zgodilo z umrlimi, ko bodo vstali v Kristusu. Jezus bo celotno infrastrukturo obnovil, nato pa skopiral iz zapisa v nebesih naše osebnosti. Grehov se ne bo spominjalo in tudi slabe izkušnje bodo zbrisane, samo dobre bo Jezus pustil. Prav tako se bomo po značaju spomnili svojih domačih, prijateljev in znancev, če bomo med pravičnimi. Umrli bodo vstali kot popolni ljudje brez zapisa o grehu v svojem življenju. Božji računalnik bo pregledal tvoj zapis in bo zbrisal stvari, ki ste se jih pokesali. Je ura Božje sodbe dobra novica? Čudovita je, če smo se pokesali svojih grehov in njih priznali. Res bi bilo nespametno, če bi si zapravili to edinstveno priložnost.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 28.8. do 4.9.2022)

NED 28.8. Izlake Ob 7.00 ZA FARNE IZLAK, ČEMŠENIKA; 2.+ PIKELJ Pavla(obl)
Čemšenik Ob 8.30 ZA BLAGOSLOV NA POTI; 2.+ MATKO Ivan
Izlake Ob 10.00 + KLJUČEVŠEK Mari (obl)
2. + KOPOREC Štefan (obl); 2. + ROTAR Jernej
2. + TURNŠEK Jernej (obl), sorodniki;
2.+ ROZINA Janez, starše in Leopolda RUDMAN
PON 29.8. Čemšenik Ob 18.00 + KOVAČ Jože; 2.+ ŠTEHARNIK Frančiška
TOR 30.8. Izlake Ob 7.30 PO NAMENU
SRE 31.8. Izlake Ob 19.00 + URBANČIČ Dionizij;   2.+ KRALJ Roman;
ČET 1.9. Čemšenik Ob 18.00 ZA SREČNO POT;  2.+ RAZBORŠEK Ivan
Podlipovica 0b 19.00 + GRABNAR Ema;  2.+ LEBAR Janez;
2.+ PRAŠNIKAR Jožko
PET 2.9 Čemšenik Ob 18.00 + ROZINA Leopold;  2.+ NOVAK Stanislav
Izlake Ob 19.00 + družina BEČAJ;   2.+ KROPIVŠEK Jernej
2.+ NOVAK Nace
SOB 3.9. Čemšenik Ob 19.00 + ŠPANOVE (Jesenovo);
NED 4.9 Izlake Ob 7.00 + ARH Ivan(obl), Branko, sorodniki1
Čemšenik Ob 8.30 ZA FARANE ČEMŠENIKA; IZLAK;
2.+ ROBAVS, sorodniki
Izlake Ob 10.00 + KRALJ Štefan, LEVIČNIK Jože, Tilka, sorodniki
2. + BRVAR Štefka (obl), Evgen
Izlake-DOM Ob 15.00 ZA DUHOVNE POKLICE

OBVESTILA

*Petek, 2.9. je prvi petek v mesecu, obhajanje starejših, bolnikov na domu. Če želi kdo da mu prinesem JEZUSA v obhajilu, naj to sporoči.

*Nedelja, 4.9.je prva v mesecu, pri mašah ofer – darovanje za cerkvene potrebe

*V nedeljo, 4.9. – vpis otrok k verouku. Vsako leto se vpiše otroka k verouku. Lahko boste kupili učbenike, delovne zvezke. Prispevek za veroučne pripomočke, kurjavo, …. je na družino 50 €.  Začetek verouka v ponedeljek 5.9.

* URNIK VEROUKA: Čemšenik: 9.r.- 2 in 4.ponedeljek v mesecu po maši (18.30);  7.in 8 razred – ponedeljek ob 17h; 5.in 6. razred in ostali- ponedeljek ob 16 h; Otroci, ki obiskujejo podružnično šolo v Čemšeniku- urnik bo naknadno javljen.; Izlake: (Ves verouk v torek) 1.razred- 17 h; 2.razred- 16h, 3.razred- 17 ; 4. razred- 16h, 5. razred- 15 h; 6. razred- 14 h; 7.r – ob 15h; 8. r.- ob 16h; 9. r.- 17 h:

*Srečanje pošolske mladine- Izlake 1. in 3. soboto; (ob 20h) Čemšenik- 2 in 4. soboto (okoli 20h)

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius