Glasilo 33 Avgust 2021

Glasilo

ODENI SE V MOČ Z VIŠAVE

Naslov današnjega prispevka iz vira iz Lukovega evangelija In glejte, jaz pošiljam na vas obljubo svojega Očeta; vi pa ostanite v mestu, dokler ne boste odeti v moč z višave (Lk 24,49). Stavek izvira iz dogodka, ko je Jezus ponovno prišel med učence po Vstajenju. Učencem je odprl um, da razumevajo pisma. Jezus je rekel, da naj ostanejo v Jeruzalemu, dokler ne bodo oblečeni v moč Svetega Duha. Seveda učenci niso samo sedeli in čakali, ampak so molili, da bi se Jezusova obljuba izpolnila. In 50. dan, na Binkošti so bili učenci napolnjeni s Svetim Duhom. Ta dan je dejansko bil v Jeruzalemu praznik. Kako, da jih slišimo vsak v svojem materinem jeziku? (Apd 2,8).

Nekateri menijo, da tisti, ki so izpolnjenji s Svetim Duhom, da govorijo nekakšen »angelski jezik«, nekakšno nerazumljivo momljanje. Vendar vidimo, da je Sveti Duh dal razumljive jezike, da je predstavnik vsakega naroda, ki je bil v Jeruzalemu, razumel odrešenjsko sporočilo Našega Odrešenika. Učenci so prejeli Božjo ljubezen v svoja srca in se več niso bali za svoja življenja. Postali so uporabni v Božjih rokah in so širili Jezusov Evangelij. Tako se je pod vplivom Svetega Duha  krščevalo tudi po 5.000 ljudi dnevno. Jezus je rekel Ta rod nikakor ne bo prešel, dokler se vse to ne zgodi (Mt 24,34). In kot se je Vesela novica širila v času učencev, tako se širi tudi danes. In ko bo razodeta prebivalcem zemlje in vsakemu narodu, rodu, jeziku in ljudstvu (Raz 14,6), In ta evangelij kraljestva bo oznanjen po vsem svetu v pričevanje vsem narodom, in takrat bo prišel konec (Mt 24,14) se zgodi Drugi Jezusov prihod.

Vendar vedimo še nekaj. Eden največjih poznavalcev Svetega Pisma je Satan. Pismo govori, da bo na koncu greh in tudi Hudič uničen. Cilj Hudiča je uničiti čim več ljudi, da bi prizadel Boga, ker Hudič ve, da mu ni rešitve. Zato bo Hudič delal mnoga znamenja za padec človeštva. Vstali bodo namreč lažni kristusi in lažni preroki in bodo delali velika znamenja in čudeže, tako da bi zavedli celo izvoljene, če bo mogoče (Mt 24,24). Tisti, ki ne bodo vedeli, ki ne preučujejo Božjo besedo, ne bodo sposobni razbrati, ali bodo dogodki, ki se bodo odvijali rezultat delovanja Boga ali Satana. In Satan, kot odličen poznavalec Biblije, bo svoja znamenja delal pred Božjim končnim delovanjem. Če ne poznamo Besede, ne bomo razumeli dogodkov in bomo hitro zavedeni. Zato, bratje, potrpite do Gospodovega prihoda! Glejte, poljedelec pričakuje dragocen sad zemlje in potrpežljivo čaka, dokler ne prejme zgodnjega in poznega dežja (Jak 5,7-8).

Brez dežja, brez zgodnjega in poznega delovanja Svetega Duha se Beseda Jezusovega Evangelija ne bo končala. Vendar je zaskrbljujoče, da kljub delovanju Svetega Duha mnogi, žal velika večina ne bo razumela Jezusovega sporočila za poslednje dni. Tudi če bi bilo število Izraelovih sinov kakor peska ob morju, se bo rešil samo ostanek; kajti Gospod bo temeljito in naglo uresničil svojo besedo na zemlji (Rim 9,27-28). Zato v molitvi moramo prositi za dar Svetega Duha, da nas vodi v naših življenjih in da se razodeva Božja volja v teh poslednjih dneh našega zemeljskega življenja.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 22.8. do 29.8.2021)

NED 22.8 Izlake Ob 7.00 + PIKELJ Pavla (obl)
Čemšenik Ob 8.30 GROBLJAR Ana, Jože
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
2. + SKRINJAR Marija (30.dan)
PON 23.8. Čemšenik Ob 19.00 + KLOPČIČ Franci, JAKETOVE;
2. + KREŽE Ivan (30.dan)
2.+ MARČUN Anton;  + ARH Slavka
TOR 24.8. Šemnik Ob 18.00 ZA DUŠE V VICAH
Čemšenik Ob 19.00 + TREBUŠAK Frančiška (obl), Jernej, ŠTEHARNIK Martin
2.+  MACERL Ivana; + RAZBORŠEK Ivan
SRE 25.8 Izlake Ob 7.30 PO NAMENU
ČET 26.8. Podlipovica Ob 19.00 BRVAR Majda (obl), Franc, sorodnike
PET 27.8. Šemnik Ob 18.00 + JENKO Antonija, Janez, Alojz
Čemšenik Ob 19.00 + OCVIRK Jože;  2.+ ZUPAN Vencel
2.+ ŠTRAJHAR Franci
SOB 28.8. Izlake Ob 18.00 + TURNŠEK Jernej(obl), star.BUTARA, sorodnike
2. + ROTAR Jernej;  + PRAŠNIKAR Frančiška
Čemšenik Ob 19.00 + VRAN Janez (obl);
NED 29.8 Izlake Ob 7.00 PO NAMENU
Čemšenik 0b 8.30 ZA FARANE ČEMŠENIKA, IZLAK
Izlake Ob 10.00 + KLJUČEVŠEK Mari (obl);
2.+ KOPOREC Štefan (obl); GOŠTE, BOLTIN
2.+ sorodnike JUVAN, PAŠ

*V torek, 24.8. ob 20h na Izlakah v Jurijevem domu  – sestanek za starše in birmance Izlak in Čemšenika – glede duhovnih vaj za birmance, ki bodo od petka 3.9 do nedelje 5.9 v Velesovem.

*V soboto, 28.8. bo ob 18.45 v Čemšeniku molitev pred mašo, Molitvenih 15 za župnijo.

*Vpis verouka v nedeljo 29.8. po sveti maši Izlake, in Čemšenik. Vpis bo tudi v nedeljo 5.9. (v obeh župnijah, V Čemšeniku tudi v Soboto)

*Predvideni urnik verouka: Izlake: Torek: 1R- ob 17 h; 2R- ob 16 h; 3R- ob 17 h; 4R- ob 16 h; 5R- ob 15 h, 6R- 14 h; 7R- 9R (med 14.30- 18.00 –po dogovoru)  Čemšenik: Ponedeljek: birmanci (8 in 9 r)- ob 17 h; 6-7.R- ob 16 h; 5 r in ostali ob 15 h; Za otroke, ki hodijo na podružnično šolo v Čemšeniku, se dogovarjamo, da bo verouk med rednim poukom