Glasilo 26 Junij 2021

Farno glasilo župnije Izlake in Čemšenik

JEZUSOVA ŽETEV

Prilika o sejalcu, ki je Jezus, govori o semenu, ki ga seje. Kaj je seme? Dobro seme so sinovi kraljestva … (Mt 13,38) in Seme je Božja beseda (Lk 8,11). Še na nekaj bi se oprli Seme v dobri zemlji pa so tisti, ki z lepim in dobrim srcem besedo slišijo in jo ohranijo ter v stanovitnosti obrodijo sad (Lk 8,15) in Tisti, ki sejalcu priskrbi seme in kruh za živež, bo pomnožil vaše seme in povečal sadove vaše pravičnosti (2 Kor 9,10). Vemo, da je Jezus bil edini v vsem vesolju, ki je lahko pomiril razkol med Bogom in človekom. Človek se pri Bogu Očetu ni mogel z ničemer odkupiti. Vedimo, da je bil prekršen Božji zakon, vzniknil je greh med človeštvom in za spravo, za naš odkup, je Jezus moral darovati svoje življenje, saj samo Njegova sveta brezgrešna kri je lahko plačala ceno naše odkupitve. In samo po Jezusu Kristusu našemu Gospodu, po Njegovi pravičnosti bomo lahko ugledali Večno kraljestvo.

Jaz sem vrata. Kdor stopi skozme, se bo rešil … (Jn 10,9) in Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni (Jn 14,6). Napačno je učenje, da bodo na koncu vsi v Nebesih. Prevečkrat sem slišal takšna lažna, zavajajoča učenja. Vrnimo se k Sejalcu. Ko sejemo seme, pričakujemo, da bo vzkalilo, se razvilo v rastlino in obrodilo sad. Jezus je seme, ki je Božja beseda, posejal med nami. Kako je to seme vzklilo v nas? Ali je? Jezus pričakuje od nas, da bomo imeli Njegov značaj, da bomo imeli Jezusovo vero. Da nebi kdo pomislil, da moramo biti kakor Bog! Ko je Jezus bil na Zemlji, je bil v vsem enak nam, razen v grehu. In pokazal nam je, kako naj živimo. Na samem molimo k Bogu Očetu in se držimo Božjih zapovedi. In zato moramo imeti Jezusovo vero, če želimo ugledati Večno kraljestvo Tu je stanovitnost svetih, ki se držijo Božjih zapovedi in Jezusove vere (Raz 14,12).

Kot vidimo so pomembne tudi Božje zapovedi. Ena od lastnosti Boga je, da je nespremenljiv, kot je nespremenljiva Njegova Beseda. Kar Bog reče oziroma je rekel, to tako je in tega človek ne more spreminjati. Ker če bi Bog svoje besede spreminjal, potem več nebi bil Bog, ker bi se pojavilo vprašanje Njegove vsevednosti itd. Zato sem večkrat izpostavil, da so edine in prave Božje zapovedi v drugi Mojzesovi knjigi (2 Mz 20). Zakaj toliko to poudarjam? Ker bomo pravični le, če se bomo držali Božjih zapovedi in imeli Jezusovo vero. Samo na ta način bomo lahko v Nebesih. Zapovedi v 2 Mz 20 niso nekakšne »Starozavezne zapovedi«, ki so bile takrat napisane za Jude. Ne!

In kaj je drugače, če rečemo Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem (Mt 22,37) in Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem (Mt 22,39)? S tem zapovedi s Sinaja niso razveljavljene ampak postavljene na še višji nivo. Da jih živimo in ne, da jih samo izpolnjujemo. Iz svetišča je stopil drug angel in z močnim glasom zavpil njemu, ki je sedèl na oblaku: »Zamahni s srpom in požanji, ker je prišla ura žetve, kajti žetev zemlje je dozorela.« (Raz 14,15). Takrat bo hudo, če ne bomo del žetve, Jezusove žetve. Bog Oče želi rešiti vsakogar po svojem Sinu. Želiš to tudi ti? Čas se izteka!

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 27.6.2021 do 4.7.2021)

NED 27.6. Izlake Ob 7.00 V ZAHVALO IN ZA ZDRAVJE
Čemšenik Ob 8.30 + GOLČNIK Jože (obl), PLAZNIKOVI
2. + ZUPAN Franc (obl), Ivana, Branko
Izlake 0b 10.00 Alojzija, Franc SMRKOLJ
2. ZA ZDRAVJE
Sv.Primož Ob 15.00 ZA FARANE ČEMŠENIKA, IZLAK;  2.+ GROBLJAR Franc Rafael; GROBLJAR Albina
PON 28.6. Čemšenik Ob 18.00 ZA ZDRAVJE (V);    2. MACERL Ivanka
2.+ MARČUN Anton
TOR 29.6. Čemšenik Ob 18.00 + POLC Janez;   2.+ ZUPAN Vencel
Izlake Ob 19.00 + BOŽIČ Jožef;     2.+ MIVŠEK Franc
2.+ ROTAR Jernej
SRE 30.6. Izlake Ob 7.30 PO NAMENU
ČET 1.7. Podlipovica Ob 19.00 + ARH Jože, MARČUN Ivanka, sorodniki
PET 2.7. Čemšenik Ob 18.00 + KLOPČIČ Vincencij (obl), Marija;
2. + RAZBORŠEK (Ivan (Janez)
Izlake Ob 19.00 + SMRKOLJ Vida (30.dan); 2.+ KOPOREC Štefan
2. + Rado, Nande KRALJ, stare starše KRALJ, RAVNIKAR
SOB 3.7. Čemšenik Ob 19.00 + KOVAČEVE (Gamberk)
2. + PIRNAT Vida, PIRNATOVE
Čemšenik Ob 8.30 ZA BOŽJI BLAGOSLOV
2.+ ZUPAN Franc (obl, Antonija, ŠPANOVE
Izlake Ob 10.00 + PANČUR Franc (obl)
2. + HROVAT Alojz (obl)

*V nedeljo, 27.6. bo pri sv.Primožu (ž. Čemšenik), srečanje župnij. Začetek s sveto mašo ob 15 h, po maši druženje, za pijačo in hrano poskrbljeno. Prispevek za odraslega 10 €. Prijavite se čimpreje župniku (zaradi nabave pijače in hrane).

*V petek, 2.7. je prvi petek v mesecu – obhajanje starejših, bolnikov na domu. Če kdo želi da mu prinesem Jezusa, naj to sporoči.

*V nedeljo, 4.7. bo imel župnik Drago MARKUŠ zlato mašo v Šentgotardu ob 15h. Lepo povabljeni.

*Počitnice v Piranu, za župnijske sodelavce, animatorje, ministrante, pevce,…(obeh župnij Izlake in Čemšenika) bodo od 11.7. do 17.7., prijavnice dobite pri župniku.