Glasilo 22 Maj 2021

Farno glasilo župnije Izlake in Čemšenik

TAKO GOVORI GOSPOD

Včasih dobim občutek, da se ljudje izogibajo Božje besede, ker bi jim bilo potem še kaj naloženo, bi prišli še do kakšnega spoznanja. Smo kot noji, ko tiščimo glavo v pesek. Pa je v tem rešitev? Bo Bog »upošteval« ker smo se odmikali od Božje besede, ko nismo želeli vedeti, da nas bo zaradi tega opravičeval? Od vsakega, ki mu je bilo veliko dano, se bo veliko zahtevalo, in komur so veliko zaupali, bodo od njega toliko več terjali (Lk 12,48). Menite, da je Tomaž, ki ga ni bilo med dvanajsterimi, ko je Jezus prišel, bil upravičen reči »Če ne vidim na njegovih rokah rane od žebljev in ne vtaknem prsta v rane od žebljev in ne položim roke v njegovo stran, nikakor ne bom veroval.« (Jn 20,25).

Jezus je učence učil, kaj se bo z Njim zgodilo (Mr 8,31; Mr 9,31, Mr 10,33-34). Znova in znova jim je ponavljal. In ko so Tomažu rekli »Gospoda smo videli.« (Jn 20,25), glede na to, da je bil Jezusov učenec, bi pričakoval, da bi se ali razveselil novice, molil k Bogu Očetu, bil vesel za brate v Kristusu. Ne, pokazal je svojo nevero. Pokazal je napako, ki jo verjetno dela večino ljudi »Če ne vidim, otipam, slišim, zavoham, ne obstaja!« In ko je Jezus ponovno prišel čez osem dni (dogodek poznate), mu Jezus reče » … ne bodi neveren, ampak veren.« (Jn 20,27). S tem Jezus ni rekel, da bo prišel pred vsakega, in se mu pokazal, da bo verjel vanj. Jezus nam govori, da se ne zanašamo na svoja čutila, s katerimi zaznavamo svet. Pravični bo živel iz vere (Rim 1,17). In ob tem nam uide pomembna podrobnost. Jezus ob koncu tega dogodka reče Tomažu »Ker si me videl, veruješ? Blagor tistim, ki niso videli, pa so začeli verovati!« (Jn 20,29).

Jezus daje blagoslov vsem, ki Vanj verujejo! Blagoslovljeni so vsi, ki verujejo Božji besedi. Poseben blagoslov je dan tistim, ki svojo vero gradijo na Božji besedi! Že res, da nam je Stvarnik izgradil v našem telesu čutila, da zaznavamo sveto okrog sebe. Vendar ko smo povezani z Bogom, je naša vera postavljena na »Tako govori Gospod«! Zavedajmo se, da nas čutila lahko prevarajo, Božja beseda, nas ne bo nikoli. Spomnimo se dogodkov tik preden se začne proces proti Jezusu In med drugim Jezus reče Oče, poveličaj svoje ime!« Tedaj je prišel glas iz nebes: »Poveličal sem ga in ga bom spet poveličal.« Množica, ki je stala zraven in to slišala, je govorila: »Zagrmelo je.« Drugi pa so govorili: »Angel mu je govoril.« Jezus je odgovoril in rekel: »Ta glas ni nastal zaradi mene, ampak zaradi vas. (Jn 12,28-30).

Jezus je slišal Očetov glas, drugi so slišali grmenje. Jih čutila niso prevarala? Ali se spomnite pogovorov o določenem dogodku. Vsak bo povedal nekoliko drugače. Spomnimo se žene, ki je dvanajst let krvavela Slišala je za Jezusa. …  »Tudi če se dotaknem le njegove obleke, bom rešena.« In v hipu se ji je ustavila kri in v telesu je začutila, da je ozdravljena nadloge. (Mr 5,27-29). Kot ta žena moramo tudi mi najprej slišati za Jezusa, imeti vero in na koncu bomo začutili sad te vere, da bomo vedeli, da Bog deluje v našem življenju. In temelj naše vere je Božja beseda. Če dvomimo v Besedo, dvomimo v Boga, dvomimo v Jezusa.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 30.5.2021 do 6.6.2021)

NED 30.5. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + RAZBORŠEK Ivanka (obl)(Brezje 10)
V ZAHVALO ZA USLIŠANO PROŠNJO
Izlake Ob 10.00 + BOŽIČ Jožef
PON 31.5. Čemšenik Ob 18.00 + BRIGELJ Franc (obl), Ljudmila
2. + GROBLJAR Albina
TOR 1.6. Izlake Ob 18.00 + PRAŠNIKAR Frančiška (7.dan)
Šemnik Ob 19.00 + RAZPOTNIK Ivan (obl)
SRE 2.6. Čemšenik Ob 19.00 V ZAHVALO;   2.+ STRNIŠNIK Valentin
ČET 3.6. Čemšenik Ob 18.00 + RAVNIKAR Fani, Leopold (obl)
2. + GROBLJAR Franc Rafael
Izlake Ob 19.00 + PIKELJ Ivan (obl), starše;
PET 4.6. Čemšenik Ob 18.00 + ROBAVS; sorodniki; 2.+ MARČUN Anton
2. + LAZAR Minka (obl), BRODAR Tonka (obl), POLC Janez
Izlake Ob 19.00 + JENKO Bogomil;  2.+ TURNŠEK Jernej
SOB 5.6. Čemšenik Ob 19.00 ZA ZDRAVO PAMET;  2.+ ARH Slavka
NED 6.6. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik  Ob 8.00 + KREŽE, DRNOVŠEK;   2. ZA ZDRAVJE
2. + TOMLOVE, JAKČEVE (obl)
2. + POLC Tilka (obl), Ludvik, Ančka, Janez
Izlake Ob 10.00 + ROTAR Jernej (30.dan)
2. + RAVNIKAR Marija, Albin

OBVESTILA

*V četrtek, 3.6. je praznik svetega REŠNJEGA TELESA IN KRVI. Na Izlakah telovska procesija, zaradi razmer bomo imeli procesijo, le v cerkvi, pri oltarju blagoslov z Najsvetejšim. V Čemšeniku bo maša v nedeljo, 6.6. ob 8h, kakšne bodo razmere, se še sporoči, drugače pa blagoslov z Najsvetejšim v kapeli.

*V Čemšeniku so se pričela dela, v ponedeljek, 31.5. se načelno začne podbetoniranje cerkve. Zahvala vsem, ki ste na različne načine že pomagali in prošnja za naprej.

*Petek, 4.6. je prvi v mesecu, obhajanje starejših, bolnikov na domu, če kdo želi, da mu prinesem JEZUSA naj sporoči.

*V nedeljo, 6.6. prva v mesecu – darovanje za cerkvene potrebe; Za vsak DAR – Bog povrni.

*Obhajilo lahko prejmete tudi po maši (v nedeljo maša traja 30 min, med tednom 20 min).

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius