Glasilo 17 April 2021

Oznanila

HODITI NARAVNOST PO KRIVIH POTIH

Bog si ves čas prizadeva za naše odrešenje. Proces odrešenja ni končan s tem, ko je Jezus s svojo smrtjo za večno strl kraljestvo Smrti, strl je greh, strl ga je s svojim brezgrešnim življenjem v grešnem telesu. Jezus nam je utrl pot, po kateri naj bi hodili, če želimo Večno življenje. Saj veste Jaz sem vrata. Kdor stopi skozme, se bo rešil (Jn 10,9). Pogosto nam v mislih zbledi dejstvo, da je Bog Stvarnik, ki je tudi nas ustvaril. In ko berete Sveto Pismo lahko vidite, kaj vse je Bog naredil za človeštvo in za vsakega posameznika. Zate in zame! Bog hrepeni, da bi z njim delili Večno kraljestvo. Na nas je, da odpremo svoja srca, da prisluhnemo Bogu, da mu dovolimo, da je z nami v naših življenjih. Naše srce ima vrata s ključavnico na notranji strani srca. Če bomo mi odprli svoje srce, bo Bog lahko stopil vanj in bo lahko bival z nami. Le če si bomo mi želeli Božje prisotnosti. Bog pušča svobodno voljo. Mi si niti ne predstavljamo, da nas neskončni Božji um ima ves čas v mislih. Vem za načrte, ki jih imam z vami, govori Gospod: načrte blaginje in ne nesreče, da vam dam prihodnost in upanje (Jer 29,11). Bog gleda na nas vsak trenutek, kako nas bi najhitreje popeljal na Njegovo, varno stran. Bog ne bo kršil Božjih pravil, da bi nas kar rešil, kot si mi predstavljamo. Kako more obstati kraljestvo, ki dela proti samemu sebi, proti svojim zakonom? Bog je našel način rešitve človeštva z Jezusovo daritvijo. Sedaj išče možnost za vsakega izmed nas. In zame, kako težke so tvoje misli, o Bog, kako silna so njihova načela! Če bi jih štel, bi jih bilo več kot peska; kadar se prebudim, sem še vedno pri tebi (Ps 139,17-18). Božje misli za nas so številnejše od peska na vsej zemeljski obli! Si predstavljate, kako številne so? Ne moremo si, ker človeški um ne more v popolnosti dojeti Božjega prizadevanja. In vsaka misel je dobra. In nedoumljivo je Božje hrepenenje, da bi nam Njegovemu stvarjenju ponudil Večnost. Zver bodo molili vsi prebivalci zemlje, katerih imena že od začetka sveta niso vpisana v knjigo življenja Jagnjeta, ki je bilo zaklano (Raz 13,8). Ne bo druge možnosti, ali bomo na strani Boga ali Satana. Drugih možnosti ni. Zaupaj v Gospoda z vsem svojim srcem, na svojo razumnost pa se ne zanašaj. Na vseh svojih poteh ga spoznavaj in on bo uravnaval tvoje steze. Ne imej sam sebe za modrega, boj se Gospoda in varuj se hudega (Prg 3,5-7). Bog je vseveden, vsemočen, je Bog vesolja in ko bomo to doumeli, mu bomo lahko zares verjeli z vsem svojim srcem. Saj jim je to, kar je mogoče spoznati o Bogu, očitno: sam Bog jim je namreč to razodel (Rim 1,19). In sam Bog nam to je razodel! Ne bo opravičila, da nismo vedeli, ker je vse to vidno. Kajti od stvarjenja sveta naprej je mogoče to, kar je v njem nevidno, z umom zreti po ustvarjenih bitjih: njegovo večno mogočnost in božanskost. Zato so ti ljudje neopravičljivi (Rim 1,20). Bog se je razodel vsakemu človeku po svojem inteligentnem Stvarjenju. Vsak človek ne glede na izobrazbo, jezik, kje živi, se ne more izgovarjati na nepoznavanje Božjega Stvarjenja. Želimo da naravnost vodi naše življenje po naših krivih potih? Štefan

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 25.4.2021 do 2.5.2021)

NED 25.4. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ARH Marko:
2. + BENKO Viktor, Alojzija
Izlake Ob 10.00  ZA ZDRAVJE (UN)
Sv. Primož Ob 15.00 + GROBLJAR Franc Rafael
PON 26.4. Čemšenik Ob 8.00 V DOBER NAMEN
TOR 27.4. Čemšenik Ob 19.00 + KLOPČIČ Franc (obl) (Sp.Ržiše);
2.+ MARČUN Anton
SRE 28.4. Čemšenik Ob 8.00 ZA ZDRAVJE
ČET 29.4. Šemnik Ob 19.00 V DOBER NAMEN (B);  2.+ KOPOREC Štefan
PET 30.4. Čemšenik Ob 19.00 + ARH Mihaela (obl);   2. + ARH Slavka
SOB 1.5.  Izlake Ob 18.00 + MIVŠEK Franc;  2.+ PIKELJ Jože + JUVAN Pavla
Čemšenik Ob 19.00 V zahvalo za zdravje in +GROBLJAR Franc Rafael
2. + GRAHEK;  2.+ GROBLJAR Albina
NED 2.5. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK,ČEMŠENIKA
Čemšenik  Ob 8.30 + POLC Janez;   2. + ŠERAK Jože, Ivanka
Izlake Ob 10.00 ZA ZDRAVO PAMET;   2.+ RAVNIKAR Marta (obl)

OBVESTILA

*Z 1.majem se začenjajo ŠMARNICE. Lepo povabljeni k šmarnicam. Šmarnice bodo povezane z mašo.

*Srečanje za starše prvoobhajancev bo na Izlakah v četrtek 6.5 ob 19.30 h v Jurijevem domu; srečanje staršev prvoobhajancev v Čemšeniku bo v sredo 5.5. ob 19.30 v župnišču v Čemšeniku.

*Če bi kdo imel željo za krst otroka, naj pokliče župnika, da se dogovorimo.

*Glede prisotnosti pri maši, je zelo omejena, Tako da raje spremljajte maše preko medijev za praznike, ob nedeljah, da ne bomo v prekršku. Hvala za sodelovanje.  Med tednom dobrodošli k sveti maši. (je manj ljudi)

*Obhajilo lahko prejmete tudi po maši (V nedeljo maša traja- 30 min,

*Za krst pokličite, da se osebno dogovorimo….

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

 

DOBRA DELA: +PIKELJ Terezija: 1M- družina Nimac

 

ŽUPNIJSKI URAD IZLAKE IN ČEMŠENIK

Župnik: Janez Mihelčič

Naslov: Zgornje Izlake 2; 1411 Izlake

Telefon: 03/5673535;  041-749540

Spletna stran: zupnija-izlake.rkc.si

TRR-Izlake: DBS SI56-1913-0500-4551-691

Uradne ure: vsak delavnik po sveti maši v župnišču ali po dogovoru

Enaslov: janez.mihelcic@rkc.si

Spletna stran: zupnija-cemsenik.si

TRR- Čemšenik KBM SI56-0430-2000-2980-018

Graf 1.:     Glasilo župnije Izlake in Čemšenik.. Naklada 300 izvodov v samozaložbi.

 

Za vas objavil:

Marko
marko.drobne@gmail.com | Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius