Glasilo 16 April 2021

Oznanila

»KLIČI ME IN TI BOM ODGOVORIL« (Jer 33,3)

Vsako resnično znanje, modrost in razumevanje prihaja od Boga. In Bog je Tisti, ki podarja modrost tistemu, katerega Bog izbere. Da bi razumeli Božjo Besedo je nujno, da v molitvi prosimo za Svetega duha, ker Sveti duh nam predstavi Besedo razumljivo našemu srcu. Ljudje bi morali tako brati Sveto pismo, ker bo Bog na ta način preobražal naša srca in nas pripravil na Dan Jezusovega Drugega prihoda. In le če bomo čisti greha, bomo lahko obstali. Le, če bomo verjeli v Jezusa Kdor vanj veruje, se mu ne sodi; kdor pa ne veruje, je že sojen, ker ne veruje v ime edinorojenega Božjega Sina (Jn 3,18) oziroma Kdor veruje v Sina, ima večno življenje; kdor pa ne veruje v Sina, ne bo videl življenja, ampak ostane nad njim Božja jeza (Jn 3,36). Ker Kdor veruje vame, ne veruje vame, temveč v tistega, ki me je poslal (Jn 12,44), torej v Boga Očeta. In ni dovolj samo reči »Jaz verujem v Jezusa, Božjega Sina!« Ne, mi si moramo prizadevati za Jezusovo vero. Kaj to pomeni? Da zjutraj, ko vstanemo molimo in izročimo dan, ki je pred nami, našo družino in za tiste ki prosimo v Božje roke. Da se zahvalimo Bogu pred vsakim obrokom hrane, ki jo imamo. Pred vsakim vprašanjem lahko Boga prosimo za pomoč. Ni potrebno, da smo ves čas na kolenih. V mislih prosimo Boga Očeta za odgovor. In spomnimo se na Boga, ko nam gre vse »kot po maslu« in se mu zahvalimo, ga slavimo. Tako bomo imeli stalen stik z Bogom, ki nas bo vodil v naših življenjih, takrat bomo živeli Jezusovo vero. Če ne dovolimo Bogu, da nas vodi v našem življenju, ga zanikamo. Kdor zanika Sina, tudi Očeta nima; kdor pa prizna Sina, ima tudi Očeta (1 Jn 2,23). Ne zanikamo samo z besedo. Zanikamo predvsem z dejanji. In kaj lahko pričakujemo na Dan Jezusovega drugega prihoda? Glej, prihaja z oblaki in videlo ga bo vsako oko, tudi tisti, ki so ga prebodli, in zaradi njega se bodo bíli na prsi vsi narodi na zemlji (Raz 1,7). Ne bodite med tistimi, ki bodo klicali goram in skalovju Padite na nas in skrijte nas pred obličjem njega, ki sedi na prestolu, in pred Jagnjetovo jezo! (Raz 6,16). Videli bodo Jezusov drugi prihod, a ne bodo mogli obstati pred Njim. Jezus je umrl na križu, prelil svojo Sveto kri, da je padla na Skrinjo zaveze, da bi človeštvo lahko spet bilo z Bogom. In od posameznika je odvisno ali je z Bogom ali ne. Drugih možnosti ni! Nad Egipt so udarile nadloge, ker Božjemu narodu ni bilo dovoljeno, da bi na Božji dan, soboto, častil Boga. Faraon, ki je izdal odlok je tudi bil božanstvo. In nastopil je duhovni spopad. Bog je izlil nadloge nad Egipt. Vendar Pismo piše, da se bodo nadloge še enkrat pojavile Iz svetišča je stopilo sedem angelov, ki so nosili sedem nadlog (Raz 15,6). In te nadloge bodo izlite nad vso Zemljo. Sprašujem se, ali bo ponovno prišlo do časov, ko Božjega dne njegov narod ne bo mogel častiti? In ker bodo nadloge izlite nad vso Zemljo, ali se bo vsa Zemlja zoperstavila Bogu? Zato je toliko bolj pomembno, da Kdor zmaga, bo tako oblečen v bela oblačila. Njegovega imena ne bom izbrisal iz knjige življenja, ampak ga bom priznal pred svojim Očetom in pred njegovimi angeli (Raz 3,5). Štefan

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 18.4.2021 do 25.4.2021)

NED 18.4. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ALEKŠEVE, MINKOVČEVE
2. + PIRNAT Jožefa (obl), PIRNATOVE
Šemnik Ob 10.00 + KNEZ Stanislava, Janez (obl)
Sv. Miklavž Ob 15.00 PO NAMENU
PON 19.4. Čemšenik Ob 18.00 + Fani KUDER (obl), KUDROVE
2. + BOKAL Ivan (obl);  2.+ MARČUN Anton
TOR 20.4. Izlake Ob 19.00 + Avgust ŠKRABAR;  2. ZA ZDRAVJE (B)
2. + TURNŠEK Jernej
SRE 21.4. Čemšenik Ob 18.00 V ČAST sv.JOŽEFU;  2.+ GROBLJAR Albina
Izlake Ob 19.00 + ARH Pavla, Jože;     2.+ KLOPČIČ Milan
ČET 22.4. Podlipovica Ob 19.00 + BRVAR Janez;    2.+ ARH Otmar
PET 23.4. Čemšenik Ob 18.00 + sorodnike VRAN:   2.+ STRNIŠNIK Valentin
Izlake Ob 19.00 V čast sv. JURIJU za župnijo  2.+ Božič Jožef
SOB 24.4. Čemšenik Ob 19.00 + MIZORI Stanislava (obl), Stanko
2. + NIMAC Jože (obl), družina NIMAC
2.+ + POLC Janez
NED 25.4. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ARH Marko:
2. + BENKO Viktor, Alojzija
Izlake Ob 10.00  ZA ZDRAVJE (UN)
Sv. Primož Ob 15.00 + GROBLJAR Franc Rafael

OBVESTILA

*Tako bo, po vladnih napovedih, od ponedeljka, 12. aprila 2021, veljalo da se bodo lahko svete maše izvajale v skladu z določilom 30 m2 na osebo oz. člane istega gospodinjstva.

*Verouk – Škofje so določili, da je verouk še na daljavo.

*Glede prisotnosti pri maši, je zelo omejena, Tako da raje spremljajte maše preko medijev za praznike, da ne bomo v prekršku. Hvala za sodelovanje.

*Obhajilo lahko prejmete tudi po maši (V nedeljo maša traja- 30 min, med tednom 20 min).

*Za krst pokličite, da se osebno dogovorimo….

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

 

ŽUPNIJSKI URAD IZLAKE IN ČEMŠENIK

Župnik: Janez Mihelčič

Naslov: Zgornje Izlake 2; 1411 Izlake

Telefon: 03/5673535;  041-749540

Spletna stran: zupnija-izlake.rkc.si

TRR-Izlake: DBS SI56-1913-0500-4551-691

Uradne ure: vsak delavnik po sveti maši v župnišču ali po dogovoru

Enaslov: janez.mihelcic@rkc.si

Spletna stran: zupnija-cemsenik.si

TRR- Čemšenik KBM SI56-0430-2000-2980-018

Graf 1.:     Glasilo župnije Izlake in Čemšenik.. Naklada 300 izvodov v samozaložbi.