Glasilo 13 Marec 2023

Farno glasilo

ALI IMAMO PRAVO POBOŽNOST?

Prebuditev prave pobožnosti je naša največja in najnujnejša potreba. Vse sile moramo usmeriti v to, da bi prejeli Božji blagoslov. Napor, ki ga moramo vložiti ni v tem, da bi bil Bog tako trdosrčen, da nam nebi želel dati kakšen dar. Bog pravzaprav hrepeni po tem, da bi nam lahko dal posamezen dar. Težava je v tem, da mi nismo pripravljeni. Vse, kar je potrebno je, da odpremo oči. Poglejmo, kakšno sporočilo Jezus namenja Njegovi cerkvi ob poslednjem času. Vem za tvoja dela, da nisi ne mrzel ne vroč. O, ko bi le bil mrzel ali vroč! Ker pa nisi ne vroč ne mrzel, ampak mlačen, sem pred tem, da te izpljunem iz svojih ust (Raz 3: 15-16). Njegova cerkev je mlačna, vase zaverovana in sama sebi zadovoljna, ničesar ne potrebuje. Zato je mlačna in se svojega stanja ne zaveda. In Jezus bi se je najraje odrekel, najraje bi jo izpljunil. Praviš: premožen sem, obogatel sem in ničesar ne potrebujem. Ne zavedaš se, da si siromak in bednež, ubog, slep in nag (Raz 3: 17). A kljub zaverovanosti cerkve vase, da vse dela prav in dobro in ne vidi svojih zablod. Vendar Jezus svoji cerkvi zadnjega časa svetuje Svetujem ti, da kupiš od mene zlata, v ognju prečiščenega, tako da obogatiš, in belih oblačil, da se pokriješ in se ne pokaže sramota tvoje golote, ter mazila, da si natreš oči in spregledaš (Raz 3: 17-18). Jezus nam svetuje, da kupimo dobrine za večnost, ki so prečiščene v Njegovem večnem ognju, da odpadejo vse posvetne nečistoče, greh! Svetuje nam, da kupimo bela oblačila. Kaj so bela oblačila? To je Jezusova pravičnost. Jezus je stkal ta oblačila za nas s svojim življenjem na zemlji, ker je živel takšno življenje, kot bi ga mi morali in s svojo smrtjo na križu namesto nas, kot bi jo mi morali umreti. In če se predamo Jezusu, lahko s tem kupimo (prejmemo) belo oblačilo, v katero nas obleče do svojega drugega prihoda, da bomo pred Bogom Očetom čeprav imamo grešno naravo izgledali pravični. Ob tem se seveda moramo odreči svojih grešnosti. Ko sta Adam in Eva grešila, sta izgubila oblačilo svetosti. A Bog nam želi vrniti to oblačilo. Najprej kot belo oblačilo, ob Jezusovem drugem prihodu, pa prejmemo svetlobno oblačilo, če bomo na strani pravičnih. Mazilo, s katerim naj si natremo svoje oči je Sveti Duh. Jezus nas poziva, naj sprejmemo Svetega Duha in da duhovno spregledamo. In kaj je naše delo? Ÿpriznati svoje grehe Bogu; Ÿponižnost; Ÿkesanje; Ÿskesana molitev. Izpolniti moramo pogoje, da nam bo Bog  dal, kar nam želi dati. Prebudili se bomo samo z molitvijo. In kakšna bi morala biti naša molitev? Kot takrat, ko najbližji molijo za osebo, kateri visi življenje na nitki. Popolnoma predano, brezpogojno bi morali tudi mi moliti k Bogu Očetu za naše spreobrnjenje, za Svetega Duha.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 26.3. do 2.4.2023)

NED 26.3. Izlake Ob 7.00 + PRAŠNIKAR Jožko.
Čemšenik Ob 8.30 + JELŠEVAR Alojz;  2.+ RAVNIKAR Franci
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK IN ČEMŠENIKA
PON 27.3. Čemšenik Ob 18.00 + Alojzija KOLOVŠEK (obl); 2.+ DROLC Ivana
2. + KAJBIČ Stanislava
TOR 28.3. Podlipovica Ob 18.00 + RAZPOTNIK Vincencija (obl
 2. + GRABNAR Karolina
Čemšenik Ob 19.00 + LAVRIN Sonja (7.dan);
SRE 29.3. Izlake Ob 7.30 PO NAMENU
ČET 30.3. Izlake Ob 19.00 + ŠTENDLER Marjana;  2.+ URBANČIČ Dionizij
2.+ DRNOVŠEK Marija; + SMRKOLJ Jože
PET 31.3. Šemnik 0b 19.00 + JUVAN Štefan;
2.V čast sv .Jožefu v zahvalo za varstvo družine
SOB 1.4. Čemšenik Ob 19.00 + GOLČNIK Silva  2. + KAJBIČ Leopold;
2. + REMŠKAR Jože;   +KAJBIČ Jožef;
NED 2.4. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK IN ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + RAZBORŠEK Jože (obl), sorodniki;
2. + Frančiška 8obl), starše Obreza
Izlake Ob 10.00 + VIDRGAR Slavica
DOM Ob 15.00 + RAZPOTNIK Ivan in po namenu

OBVESTILA

*Spovedovanje pred prazniki: v nedeljo 26.3. na Izlakah ob 14 h v Jurijevem domu; v Čemšeniku ob 18 h, v župnišču.

*Lahko vzamete oljko, in zanjo daste dar. Za vsak vaš dar se primorske župnije zahvaljujejo.

*Radio Ognjišče ima radijski misijon od 26.3. do 1.4., povabljeni k poslušanju.

*Srečanje ŽPS na Izlakah v sredo 29.3. ob 20h v župnišču.

*V petek 31.3. obhajanje bolnikov, starejših na domu- namesto 1.petka (kateri je na VELIKI PETEK).

*Blagoslov zelenja , butaric, pri vseh mašah (V Čemšeniku v soboto in nedeljo; na Izlakah pri obeh mašah).

*Cvetna nedelja je prva v mesecu, ofer, darovanje za cerkvene potrebe.

*Birmanci obeh župnij (Izlake, Čemšenik) imajo duhovno pripravo v Velesovem, priporočam v molitev.

*V nedeljo 2.4. maša v Domu starejših na Izlakah ob 15.00 h.

*Blagoslov traktorjev in štirikolesnikov bo 27.4. ob 10h pri sv. Lenartu (Vrhe).

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius