Glasilo 12 Marec 2023

Farno glasilo

ZAKAJ NE PREJMEMO SVETEGA DUHA?

Če odgovorim na zastavljeno vprašanje iz prejšnjega tedna tudi. Če je kdo poln Svetega Duha ni rečeno, da bo delal tudi čudeže. Spomnimo se Štefana, ali Barnaba, za katere Sveto pismo pravi, da sta bila napolnjena s Svetim Duhom. Pismo ne govori, da sta naredila kakršen koli čudež. Bistvo je prejeti Svetega Duha. Svetega Duha lahko prejmemo, če se pokesamo Ko so to slišali, jih je do srca pretreslo. Rekli so Petru in drugim apostolom: »Bratje, kaj naj storimo?« Peter jim je odgovoril: »Spreobrnite se! Vsak izmed vas naj se dá v imenu Jezusa Kristusa krstiti v odpuščanje svojih grehov in prejeli boste dar Svetega Duha (Apd 2: 37-38); zaupanje Rad bi izvedel od vas samo tole: ste prejeli Duha zaradi del postave ali zaradi vere v to, kar ste slišali? (Gal 3:2), To se je zgodilo zato, da bi Abrahamov blagoslov prešel v Kristusu Jezusu k poganom in da bi mi po veri prejeli obljubo Duha (Gal 3:14). poslušnost In mi smo priče teh dogodkov, pa tudi Sveti Duh, ki ga je Bog dal njim, ki so mu pokorni (Apd 5:32).« nadležno iskanje »Kdo izmed vas, ki ima prijatelja, bo prišel opolnoči k njemu in mu rekel: ›Prijatelj, posodi mi tri hlebe kruha, kajti k meni je s potovanja prišel prijatelj in mu nimam s čim postreči,‹ in mu bo oni znotraj odgovoril: ›Ne nadleguj me! Vrata so že zaprta in moji otroci z menoj v postelji, ne morem vstati in ti dati.‹ Povem vam: Če ne bo vstal in mu dal zato, ker je njegov prijatelj, bo zaradi njegove nadležnosti vstal in mu dal, kolikor potrebuje. Tudi jaz vam pravim: Prosíte in vam bo dano! Iščite in boste našli! Trkajte in se vam bo odprlo! Kajti vsak, kdor prosi, prejme; in kdor išče, najde; in kdor trka, se mu bo odprlo. Ali je med vami oče, ki bo dal svojemu sinu kačo, če ga bo prosil za ribo? Ali mu bo dal škorpijona, če ga bo prosil za jajce? Če torej vi, ki ste hudobni, znate dajati svojim otrokom dobre darove, koliko bolj bo nebeški Oče dal Svetega Duha tistim, ki ga prosijo.« (Lk 11:5-13); vztrajno posredovanje za drugega, da Kristus stanuje v človekovem srcu, moramo biti složni, da bi dobili Svetega Duha. Kaj so učenci delali, ko so bili zaprti v mestu in so čakali? Kaj so delali teh deset dni? Iskali so odpuščanja eden od drugega, ker so žalili eden drugega. Kaj so ovire, da ne prejmemo Svetega duha? Zapravljanje časa na nepomembne reči (npr. sedenje pred televizijo), zanašanje na samega sebe (potem ne potrebujem Božje pomoči), duh maščevanja in kritiziranja (je potrebno podati primer?), intenzivna zabava (filmi, internet, zabava v klubih, …), osebne napake v duhovni rasti. Sami sebi odgovorimo, kaj delamo. In molitev k Bogu Očetu in k Jezusu Kristusu je tista, ki spreminja značaj človeka. Odločimo se za Boga, ker On trka na naša srca.

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 19.3. do 26.3.2023)

NED 19.3. Izlake Ob 7.00 + starše Ivanka, Jože HRIBAR
Čemšenik Ob 8.30 ZA FARANE ČEMŠENIKA, IZLAK;  2.+ KOVAČ Jože;
2.+ GOLČNIK Alojz, Jože, Silva   2.+ REMŠKAR Jože
Izlake Ob 10.00 + KOS Jožefa, Franc;  2.+ BOŽIČ Jožef
PON 20.3. Čemšenik Ob 18.00 + ARH Joži, KOLENC Marija, Jože (obl)
2.+ ARH Stane (obl), Slavko, Janko;  + KAJBIČ Jožef
Podlipovica Ob 19.00 + ŠTENLER Marija (7.dan), Friderik;
2. + GRABNAR Karolina
TOR 21.3. Podlipovica Ob 18.00 + DOLINŠEK Alojz (7.dan)
SRE 22.3. Šemnik Ob 19.00 + VOZELJ Alojz, Marija, sorodniki
2.+ JUVAN Štefan
ČET 23.3. Podlipovica Ob 19.00 + ARH Alojz, Angela, sin Alojz;
PET 24.3. Čemšenik 0b 19.00 + ROBAVS Stane (obl); 2. + KAJBIČ Leopold
SOB 25.3. Izlake Ob 18.00 + LIPOVŠEK Avguštin (obl);  2.+ KRALJ Roman
Čemšenik Ob 19.00 + ROZMAN, KONJIR Marija;   2.+ NOVAK Stanislav
NED 26.3. Izlake Ob 7.00 + PRAŠNIKAR Jožko.
Čemšenik Ob 8.30 + JELŠEVAR Alojz;  2.+ RAVNIKAR Franci
Izlake Ob 10.00 ZA FARANE IZLAK IN ČEMŠENIKA

OBVESTILA

*Ob postnih petkih bo križev pot tam, kjer bo sveta maša. Povabljeni k tej pobožnosti.

*Križev pot v nedeljo (19.3.) ob 15 h v Čemšeniku, ob 16 h v Podlipovici; povabljeni k križevem potu.

*Srečanje staršev birmancev obeh župnij (Izlake in Čemšenik) bo v torek 21.3. ob 19 h v Jurijevem domu na Izlakah.

*Srečanje Gospodarskega sveta župnije Izlake bo v torek 21.3. ob 20 h v župnišču na Izlakah.

*Spoved prvoobhajancev v Čemšeniku bo v četrtek 23.3. ob 17 h.

*Spoved prvoobhajancev na Izlakah bo v petek 24.5. ob 17 h v župnijski cerkvi.

*V petek, 24. marca, bomo ob 19.30 v litijski cerkvi imeli taizejsko molitev za dekanijsko mladino (del priprave na novoletno taizejsko srečanje). Med molitvijo bo možnost za predvelikonočno sv. spoved.

*Spovedovanje pred prazniki: v nedeljo 26.3. na Izlakah ob 14 h v Jurijevem domu; v Čemšeniku ob 18 h, v župnišču.

*Blagoslov traktorjev in štirikolesnikov bo 27.4. ob 10h pri sv. Lenartu (Vrhe).

*Za krst otroka, se obrnite na župnika, in se bomo dogovorili za datum krsta in za pripravo na krst.

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR:SI56-0430-2000-2980-018

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius