Glasilo 11 Marec 2021

Oznanila

KDO JE MOJ GOSPODAR?

Časi, ki jih živimo so vse prej kot brezskrbni. Mnogi so zaradi znanih razmer ostali brez dela, drugi so na robu finančnega zloma, rezerve so izčrpane. A vsak dan je potrebno zagotoviti hrano družini, osnovne življenjske potrebščine. Novice nas ves čas rešetajo z informacijami, ki nam vzbujajo strah in negotovost. Kaj pa vera? Nam vera v našega Troedinega Boga lahko kaj pomaga? Verjamemo v Besedo, ki je Jezus Kristus? Ne skrbite za svoje življenje, kaj boste jedli ali kaj boste pili, in ne za svoje telo, kaj boste oblekli. Ali ni življenje več kot jed in telo več kot obleka? Poglejte ptice neba! Ne sejejo in ne žanjejo niti ne spravljajo v žitnice, in vendar jih vaš nebeški Oče hrani. Ali niste vi več vredni kot one? (Mt 6, 25-26). Jezus govori, da Oče skrbi za ptice in da je človek veliko več vreden v Božjih Očeh. Imamo takšno vero, verjamemo? Kdo izmed vas pa more s svojo skrbjo podaljšati svoje življenje za en sam komolec? (Mt 6, 27). Lahko podaljšamo svoje življenje za en sam dan? In za obleko, kaj skrbite? Poučite se od lilij na polju, kako rastejo. Ne trudijo se in ne predejo, toda povem vam: Še Salomon v vsem svojem veličastvu ni bil oblečen kakor ena izmed njih. Če pa Bog tako oblači travo na polju, ki danes obstaja in jo jutri vržejo v peč, mar ne bo mnogo bolj oblačil vas, maloverni? Ne skrbite torej in ne govorite: ›Kaj bomo jedli ali kaj bomo pili ali kaj bomo oblekli?‹ Po vsem tem sprašujejo pogani. Saj vaš nebeški Oče ve, da vse to potrebujete (Mt 6,28-32). In verjetno boste vsi v en glas zavpili, da nič od tega ni res. »Če Bog ve, da to potrebujemo, in v kakšnih stiskah smo, zakaj to ne uredi?« Jezus daje odgovor Iščite najprej Božje kraljestvo in njegovo pravičnost in vse to vam bo navrženo (Mt 6,33). Blebetanje? Kaj nam Jezus pravi? Naj iščemo Božje kraljestvo in njegovo pravičnost in vse, kar bomo potrebovali nam bo navrženo. Torej, če verjamemo Jezusu, če verjamemo Bogu Očetu, potem je problem v nas, ker ne delamo tega, na kar Jezus opozarja, kar Bog Oče pričakuje. In zaključuje Ne skrbite za jutri, kajti jutrišnji dan bo skrbel sam zase (Mt 6,34). Trikrat nam je rekel, naj ne skrbimo za materialno. In komu je Jezus govoril, komu je namenjena Njegova Beseda? Ko je zagledal množice, se je povzpel na goro. Sédel je in njegovi učenci so prišli k njemu. Odprl je usta in jih učil (Mt 5,1-2). Torej govoril je svojim učencem in ljudstvu, ki je sprejelo Njegov nauk, tistim, ki so imeli vero. Beseda ni bila namenjena nevernim. Pred tem je še rekel »Nihče ne more služiti dvema gospodarjema: ali bo enega sovražil in drugega ljubil, ali pa se bo enega držal in drugega zaničeval. Ne morete služiti Bogu in mamonu.« (Mt 6,24). Jezus pravi, da izprašamo svojo vest, svojo povezanost, predanost Njemu. Za Boga ne moremo nameniti dve uri tedensko! Jezus nas sprašuje, ali smo 100% Jezusovi? Če se mu popolnoma predamo (ne govori o redovniški službi), bo On skrbel za nas, ker je to Njegova dolžnost! Ker je takrat On naš Gospodar! Preberite še enkrat! Če ni tako, Bog laže in ne more biti naš Bog! Ali pa smo mi nezaupljivi? Kje je potem razlog našega stresa? Štefan

 

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 14.3.2021 do 21.3..2021)

NED 14.3. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK; ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + KAJBIČ Justi Stanko, brat Stanko
Izlake Ob 10.00 + RAVNIKAR Mici, URBANČIČ Frančiška (obl)
PON 15.3. Čemšenik Ob 18.00 V DOBER NAMEN;  2.+ GROBLJAR Franc Rafael
Izlake Ob 19.00 + BORŠTNAR Anton, Marija (obl)
TOR 16.3. Izlake Ob 19.00 + druž. URBANČIČ, dve Tončki, Anamarija, Franci
2. + PIKELJ Jože
SRE 17.3. Izlake Ob 19.00 V ZAKVALO ZA ZDRAVJE (K)
2. + TURNŠEK Jernej
ČET 18.3. Šemnik Ob 19.00 + Jožefa, Franc JENKO
2. + KOPOREC Štefan
PET 19.3. Čemšenik Ob 18.00 + GOLČNIK Jože, PLAZNIKOVI
2. + ARH Jožica, KOLENC Marija, Jože (obl), druž.
2. + BENKO Alojzija
Izlake Ob 19.00 + BOŽIČ Jože;     2. + ARH Otmar
SOB 20.3. Podlipovica Ob 18.00 + ARH Alojz, Angela, sin Lojze, sorodniki
2. + DOBRAVEC Lado
Čemšenik Ob 19.00 + BOKAL Jože (Razlake);   2.+ MARČUN Anton
NED 21.3. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + ZUPAN Jožica (Ržiše);   2. + VRTNIKOVE
2. + BENKO Viktor, Alojzija
Izlake Ob 10.00 + RAVNIKAR Albin, Marija

OBVESTILA

*Ob postnih petkih bo križev pot, povezan z mašo. Povabljeni

*V nedeljo  (14.3.) križev pot ob 15 h – sv. Primož; ob 17 h Izlake

*V nedeljo 21.3. spovedovanje ob 14 h na Izlakah; ob 18 h – Čemšenik (pridejo dekanijski duhovniki)

*Na razpolago bodo oljčne vejice, katere boste lahko dobili.

*Če bi kdo želel krstiti otroka, naj pokliče župnika., da se pogovorimo

*Glede prisotnosti pri maši, je zelo omejena, Tako da raje spremljajte maše preko medijev za praznike, da ne bomo v prekršku. Hvala za sodelovanje.

*Obhajilo lahko prejmete tudi po maši (maša med tednom traja največ 20 min; V ned- 30 min)

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

 

ŽUPNIJSKI URAD IZLAKE IN ČEMŠENIK

Župnik: Janez Mihelčič

Naslov: Zgornje Izlake 2; 1411 Izlake

Telefon: 03/5673535;  041-749540

Spletna stran: zupnija-izlake.rkc.si

TRR-Izlake: DBS SI56-1913-0500-4551-691

Uradne ure: vsak delavnik po sveti maši v župnišču ali po dogovoru

Enaslov: janez.mihelcic@rkc.si

Spletna stran: zupnija-cemsenik.si

TRR- Čemšenik KBM SI56-0430-2000-2980-018

Graf 1.:     Glasilo župnije Izlake in Čemšenik.. Naklada 300 izvodov v samozaložbi.

 

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius