Glasilo 10 Marec 2022

Oznanila

KAJ JE TEMA?

Bog je luč in v njem ni nobene teme (1 Jn 1,5). … ki vas je poklical iz teme v svojo čudovito luč (1 Pt 2,9). Bog nas kliče, da smo z Njim v luči. Če pa hodimo v luči, kakor je v luči on sam, smo med seboj v občestvu in kri njegovega Sina Jezusa nas očiščuje vsakega greha (1 Jn 1,7). Prva Božja namera je bila, da nam da luč, svetlobo. Kdor pravi, da je v luči, pa svojega brata sovraži, je še zdaj v temi. Kdor svojega brata ljubi, ostaja v luči in v njem ni pohujšanja (1 Jn 2,9-10). Vsekakor vemo, da je Bog ustvaril svetlobo Bog je rekel: »Bodi svetloba!« In nastala je svetloba (1 Mz 1,3). In sam Bog biva v nedostopni luči in ga noben človek ni videl in ga ne more videti (1 Tim 6,16). Kajti Bog, ki je rekel: »Iz teme bo zasvetila luč,« je zasijal v naših srcih zaradi razsvetljenja Božjega veličastva na obličju Jezusa Kristusa (2 Kor 4,6).

Še mnogo vrstic bi lahko našli na podobno temo. Vendar lahko najdemo tudi Nič čudnega, saj se tudi sam satan preoblači v angela luči (2 Kor 11,14). Čudno? Verjetno bi se vprašali, »Kako bomo pa vedeli, kaj je od Boga in kaj ne?« Ja, Hudič se predstavlja v luči, v svetlobi. Ker če bi Hudič predstavil kot tema, bi vse bilo jasno. Ko smo v grehu, ko je množica informacij, toliko zla, zavajanj okrog nas, kako bomo vedeli, kaj je prav? Zato je pomembno, da informacijo filtriramo preko Božje besede. Tvoja beseda je svetilka mojim nogam, luč moji stezi (Ps 119, 105). Torej Božja beseda je tista, ki je svetloba. Razkritje tvojih besed razsvetljuje, nevednim daje razumnost (Ps 119, 130).

Ko se izpostavljamo Božjem glasu v molitvi, dobimo razsvetljenje od Boga. Kako Satan deluje? Spomnimo se, ko je skušal Jezusa. Satan je na pamet citiral Božjo besedo, da bi ga zavedel, da bi se mu priklonil in grešil. Satan nam predstavlja greh kot nekaj prijetnega, lepega, nekaj, kar bi si zelo želeli. In s prevaro sprevrača Božjo besedo in uspe mu lahko le, če Božje besede ne poznamo. In koga naj vprašamo, kam naj se obrnemo za nasvet? In ko vam poreko: Povprašajte rotilce mrtvih in vedeže, ki čivkajo in ki šepetajo, recite: Ali naj ne povprašuje ljudstvo Boga svojega? Za žive naj vpraša mrtve? Postave in pričevanja naj se oklepajo! Ako ne govore po tej besedi, ni zanje jutranje zarje (Iz 8, 19-20 CHR).

Kristjan se ne more opirati na spiritiste, astrologe, vedeževalce in osebe, ki kličejo duhove mrtvih. Če vam oseba ne govori iz Božje besede, potem ta oseba ne pozna Boga. In kot je svetloba Božja beseda, potem je tema nekaj, kar je oddaljeno od Božje besede. Tema je poskus iskanja resnice brez Božje besede. To vodi v tavanje, propad. Resnice brez Božje besede ne moremo najti. In ker Božjo besedo ne poznamo bo Satan, ki se bo prikazal kot Angel luči imel lahko delo. Zato pravijo, da je Bog vir teme, zla, da je Bog tisti, ki je odgovoren za vojne. Vendar prav to je eno najmočnejših Satanskih orodij. In namesto, da bi Boga videli kot Odrešenika, ga začnemo sovražiti. Vsi želimo v življenju uspeti. Vendar če svojega uspeha ne bomo gradili z Božjo pomočjo, nas bo to privedlo do samouničenja. Na koncu ne bomo ločili dobrega od zla, kar pelje v pogubo.

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 6.3. do 13.3.2022)

Čemšenik Ob 8.30 + ZUPAN Branko;
2. + ZUPAN Ivan (obl), ŠPANOVE
Izlake Ob 10.00 ZA DUHOVNE, REDOVNE POKLICE
PON 7.3. Čemšenik Ob 18.00 + ZUPAN Franc, ŠPANOVE
2. + JELŠEVAR Franc (obl), Frančiška
Podlipovica Ob 19.00 + LEBAR Tanja (obl), Luka
TOR 8.3. Izlake Ob 18.00 + POGRAJC Stanislava(obl), starše
SRE 9.3. PO NAMENU
ČET 10.3. PO NAMENU
PET 11.3. Čemšenik Ob 18.00 + DRNOVŠEK Jože (obl), Ana;   2.+ KAJBIČ Jožef
SOB 12.3. Čemšenik Ob 19.00 + OCVIRK Ivan (obl);  2.+ ŠTEHARNIK Frančiška
2. + KLOPČIČ Franci (obl), JAKETOVE
Čemšenik Ob 8.30 + SUŠA Miran (obl)Ivanka; GROBLJAR Andreja
2. + GRAHEK
Izlake Ob 10.00 + PRAŠNIKAR Frančiška

*V nedeljo (6.3.) – 1. postna nedelja. Imeli bomo molitveni – športni popoldan. Odpravili se bomo na križev pot od župnišča na Izlakah do cerkve sv. Miklavža (Zabreznik). Pri župnišču začnemo ob 15 h. Priporočena pohodna obutev, dobrodošle tudi palice. POVABLJENI.

*Verouk, katerega ima župnik ODPADE-( v tednu od 7.3. do 11.3.)Tako v Čemšeniku, kot na Izlakah.  Zaradi izolacije župnika. Otroci naj naredijo eno nalogo naprej

*ŽPS na Izlakah in v Čemšeniku bo kasneje, kot je bilo dogovorjeno, ko bo župnik iz Izolacije

*Za vikend od 11.-do 13. marca gredo birmanci obeh župnij na duhovne vaje v Šmarjeto, kjer župnikuje rojak Andrej Golčnik. Povabljeni k molitvi za njih, da bi čimbolj odprli svoja srca SVETEMU DUHU, prav tako za botre da jim bodo svetal zgled vere upanja in ljubezni.

*Za krst otroka, vse v dogovoru z župnikom.