Glasilo 21 Maj 2021

Farno glasilo župnije Izlake in Čemšenik

TOLAŽNIK

Mnogi Svetega Duha razumejo kot nekaj pristranskega, kot nekakšno »podaljšano roko« Boga, da Sveti Duh ni oseba. Celo v krščanstvu razlagajo, da izhaja Sveti Duh iz ljubezni Boga Očeta in Sina. In pogosto slišim, da je Sveti Duh kot nekakšna energija, ki prihaja od Boga Očeta. To so nevarna učenja, ki nas peljejo stran od Troedinega Boga! Obstoj Troedinega Boga je od vekomaj. To lahko beremo ob samem začetku stvarjenja  … in duh Božji je vel nad vodami (1 Mz 1,2). Da je Sveti Duh oseba, ki lahko podeljuje darove, kakor On hoče, ima čustva smo v glasilu že govorili. Pred Jezusovim odhodom v nebo je rekel »Če me ljubite, se boste držali mojih zapovedi; jaz pa bom prosil Očeta in dal vam bo drugega Tolažnika, da bo ostal pri vas vekomaj: Duha resnice, ki ga svet ne more prejeti, ker ga ne vidi in ne pozna. Vi ga poznate, ker ostaja pri vas in bo v vas (Jn 14,15-17).

Jezus je pri Bogu Očetu izprosil, da nam je poslan njegov namestnik, Sveti Duh. Tolažnik pa, Sveti Duh, ki ga bo Oče poslal v mojem imenu, on vas bo učil vsega in spomnil vsega, kar sem vam povedal (Jn 14,26). Jezus je učencem takrat in vsem nam danes govori, da bodo tisti, ki bodo čvrsto stali na Božji besedi preganjani. Toda preden se bo to zgodilo, bodo nad vas dvigali roke, preganjali vas bodo, izročali v shodnice in ječe in zaradi mojega imena vas bodo vlačili pred kralje in oblastnike (Lk 21,12). In … Sveti Duh vas bo poučil tisto uro, kaj je treba reči.« (Lk 12,12)

Pokukajte v zgodovino in videli boste, da je bil najbolj krvavi teror nad kristjani v letih 312-321. Jezus je Janezu omenil teh deset let, kot deset preroških dni Glej, hudič bo nekatere izmed vas vrgel v ječo, da bi vas preizkusil: deset dni boste v stiski. Bodi zvest vse do smrti in dal ti bom venec življenja (Raz 2,10). Takratni kristjani so razumeli, da bo po tem preganjanju hudič zavzel prestol v svetišču in da morajo zdržati za večno življenje. Tudi ob koncu časov bosta dve skupini ljudi tisti, ki so na Božji strani (ki imajo Božji pečat) in tisti, ki nosijo žig zveri, o čemer bomo še govorili. Ko pa pride Tolažnik, ki vam ga bom poslal od Očeta, Duh resnice, ki izhaja od Očeta, bo on pričeval o meni; (Jn 15,26). Glavna naloga Svetega Duha je pričevanje o Jezusu Kristusu. Ko pa pride on, Duh resnice, vas bo uvedel v vso resnico, ker ne bo govoril sam od sebe, temveč bo povedal, kar bo slišal, in oznanjal vam bo prihodnje reči (Jn 16,13).

Sveti Duh bo govoril, kar bo slišal od Boga. In spomnil nas bo besed, ki smo jih prebrali v Svetem pismu. Besede, ki sem vam jih govoril, so duh in življenje (Jn 6,63). Apostol Pavel opozarja, Mar ne veste, da ste Božji tempelj in da Božji Duh prebiva v vas? Če pa kdo Božji tempelj uničuje, bo Bog uničil njega. Božji tempelj je namreč svet, in to ste vi. (1 Kor 3,16-17). Ustvarjeni smo od Stvarnika. Ker nas Bog ima za Božji tempelj, moramo skrbeti zase, za svoje telo in za svojega duha, da bo Božji Duh prebival v nas, drugače se nam slabo piše. Glas Svetega Duha lahko slišimo, a pozor Ljubi, ne zaupajte vsakemu duhu, ampak duhove preizkušajte, ali so od Boga … (1 Jn 4,1). Vprašajte jih: Je Jezus bil s telesom na zemlji?

Pripravil: Štefan

SVETE MAŠE V ŽUPNIJI IZLAKE IN ČEMŠENIK (od 23.5.2021 do 30.5.2021)

NED 23.5. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik Ob 8.30 + VRAN Milan (obl); 2.+ Ivan, Joži DROLC (obl)
2.+ PUSTOTNIK Mirko(obl), MIro
Izlake Ob 10.00 + BRVAR Evgen (obl), Štefka
PON 24.5. Čemšenik Ob 18.00 + ZUPAN Vencel (7.dan)
+ MACERL Ivana (7.dan)
Izlake Ob 19.00 + TURNŠEK Jernej
TOR 25.5. Izlake Ob 7.30 V ZAHVALO
SRE 26.5. Čemšenik Ob 18.00 + RAZBORŠEK Janez- Ivan (7.dan)
Izlake Ob 19.00 + MIVŠEK Franc;   2.+ KLOPČIČ Milan
ČET 27.5. Izlake Ob 19.00 + JUVAN Pavla;   2.+ PIKELJ Jože
PET 28.5. Čemšenik Ob 18.00 + ŠERAK Jože;   2.+ ARH Slavka
Izlake Ob 19.00 + Franci Jože SMRKOLJ, Filip, star. POVIRK
SOB 29.5. Šemnik Ob 18.00 + KNEZ Barbara (obl); 2.+ KOPOREC Štefan
Čemšenik Ob 19.00 + ROBAVS Stanislav;   2.+ POLC Janez
2.+ Star. GROBLJAR, Albina
NED 30.5. Izlake Ob 7.00 ZA FARANE IZLAK, ČEMŠENIKA
Čemšenik  Ob 8.30 + RAZBORŠEK Ivanka (obl)(Brezje 10)
V ZAHVALO ZA USLIŠANO PROŠNJO
Izlake Ob 10.00 + BOŽIČ Jožef

OBVESTILA

*V torek, 25.5. odpade verouk na Izlakah, katerega ima župnik (3. – 6. razred) razred zaradi pogreba + Prašnikar Frančiške iz Zg. Izlak.

*V sredo se prične tridnevnica pred Prvim svetim obhajilom, katero bo v nedeljo, 30.5. na Izlakah.

*Če bi kdo imel željo za krst otroka, naj pokliče župnika, da se dogovorimo.

*Glede prisotnosti pri maši, je zelo omejena, tako da raje spremljajte maše preko medijev za praznike, ob nedeljah, da ne bomo v prekršku. Hvala za sodelovanje.  Med tednom dobrodošli k sveti maši. (je manj ljudi).

*Obhajilo lahko prejmete tudi po maši (v nedeljo maša traja 30 min, med tednom 20 min).

*Svoj dar za župnijo lahko nakažete na spodnji račun. Hvala za Vašo skrb za župnijo. Bog Vam povrni.

TRR: SI56-0430-2000-2980-018

DOBRA DELA: +ROTAR Jernej: dar za cerkev- domači; 1M- Smrkolj- Juvan; 2M- Urša z družino; dar za cerkev- Zupan Franc (Orehovica); 1M- Razpotnikovi iz Raven; 1M- Razpotnik Igor; 1m in dar za cerkev- družina Cirar(Izlake); 1M in dar za cerkev- Košnikovi; 2M in dar za cerkev – pritrkovalci; 1M in dar za cerkev- Zupančič Matej in Marta; 1M- Učakar; 1M- družina Iskra; dar za cerkev- Miklič Robi in Branka; 2M- Člani ŽPS; dar za cerkev- Matko Tine z družino;

Za vas objavil:

Spletna stran | Zadnje objave

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius