Dom sv. Jožef Celje vabi na tečaj za zaročence v letu 2021

Tečaj za zaročence

Tečaj za zaročence je namenjen parom pred odločitvijo za sklenitev zakramenta svetega zakona in skupnega zakonskega življenja. Srečanje bo v petek, 5. in v soboto, 6. novembra 2021. Tečaj poteka v petek od 19.00 do 22.00 in se nadaljuje v soboto od 8.30. do 13.00.

Tečaj obsega pet razmišljanj, ki osvetljujejo različne vidike zakramentalnega življenja moža in žene. Pripravljajo jih:

• teolog, mag. Jure Levart: Dva in vendar eno
  • duhovnik, Marjan Jezernik: Zakramentalnost najinega zakona
  • duhovnik, Vlado Bizant CM: Duhovno pripravljena na zakrament
  • zdravnika in zakonca, Urška in Janez Dolinar: Ohranjujva življenje
  • zakonca Angelca in Jože Šuster: Odprta za izkušnje drugih

Po predhodni prijavi je možna tudi nočitev v Domu.

Za tečaj in morebitno nočitev je potrebno poravnati simboličen prispevek. Po opravljenem tečaju prejmete potrdilo, ki ga predložite enemu izmed svojih domačih župnikov, nevestinemu ali ženinovemu, kjer tudi sicer urejate vse potrebno za poroko.

Dom sv. Jožef na Jožefovem hribu nad Celjem

Prijave in dodatne informacije: info@jozef.siwww.jozef.si.

Za vstop na dogodek je potrebno izkazati izpolnjevanje pogoja PCT in upoštevati aktualna navodila NIJZ. Hvala za razumevanje.

Vir: Katoliška cerkev