Čemšeniška župnija v dar prejela kip sv. Jožefa

Čemšeniška župnija v dar prejela kip sv.Jožefa

Bog je sv. Jožefu zaupal poslanstvo varuha. Najprej Mariji in Jezusu.

Sv. Jožef varuje z obzirnostjo in ponižnostjo, v tihoti, vendar s stalno prisotnostjo in popolno zvestobo, tudi kadar ne razume. S pozornostjo in ljubeznijo spremlja vsak trenutek: med potovanjem v Betlehem, med begom v Egipt, pri mučnem iskanju Sina, ki je ostal v templju, pa tudi pri vsakdanjem življenju v Nazaretu – doma in pri delu v delavnici… (papež Frančišek)

Kip svetega Jožefa

Kip sv.JožefaV nedeljo, 20.6.2021, je bil v kapeli čemšeniške župnije pri sveti maši blagoslovljen nov kip svetega Jožefa, ki ga je župnija Čemšenik prejela v dar.

“V letu, ki ga je papež Frančišek razglasil kot leto sv. Jožefa, smo v dar prejeli kip sv. Jožefa, ki naj bi vse nas varoval in spodbujal,” je povedal župnik Janez Mihelčič. “Donatorjem kipa, ki ne želijo biti imenovani, se prav lepo zahvaljujem.”

Papež Klemen X. je leta 1675 razglasil sv. Jožefa za zavetnika avstrijskih dežel, tudi slovenskih dežel.

Blaženi papež Pij IX. je leta 1870 poslanstvo varuha sv. Jožefa razširil na vso vesoljno Cerkev.

Sv. Jožef, varuj našo župnijo, varuj naše družine in mladino, varuj našo domovino Slovenijo.