Božično voščilo župnika Janeza Mihelčiča

Božično voščilo

Ob prazniku božiča, ko je Jezus rojen, jaz vsem skupaj želim naj novorojeno dete da obilo blagoslova, da obilo miru. Obilo veselja, obilo moči, obilo poguma hoditi za Kristusom. Ob enem pa tudi obilo ljubezni, pravega spoštovanja, da bomo res lahko delili tisto družbo, tiste odnose, katere želimo. In novorojeno dete prihaja k nam, ker nas ima Bog neizmerno rad. Bog nas ljubi.

Bog nas ima neizmerno rad in v tej svoji ljubezni nam daje samega sebe, daje svojega sina, zato, da bi lahko tudi mi drug drugemu dajali tisto, kar nam Bog daje. Prvo kot ljubezen, drugo kot spoštovanje, usmiljenje, potrpežljivost, dobroto in vse dobro. Res ob prazniku Jezusovega rojstva želim vsem faranom in vsem ljudem dobre volje naj novorojeno da obilo blagoslova, vse dobro in naj Bog živi v našem srcu. Odprimo srca za odrešenika, odprimo srca, da se Jezus rodi, kajti to je tisto bistveno v našem življenju.

Vse dobro in obilo blagoslova vam želim.

Župnik Janez Mihelčič

Za vas objavil:

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi, nikoli ne pozabi živeti!
Živeti je ena najbolj redkih stvari na tem svetu, saj večina ljudi samo obstaja. – Marcus Aurelius