33. romanje treh Slovenij na Svete Višarje

Foto: Družina

V nedeljo, 1. avgusta 2021, bo na Svetih Višarjah potekalo 33. romanje treh Slovenij na Svete Višarje.

Ob 10.30 bo predavanje zgodovinarja in latinista prof. dr. Aleša Mavra z naslovom Čas prostosti: V čem se je leto 1991 razlikovalo od naših dni?

Ob 12.00 bo slovesna sveta maša, ki jo bo skupaj z izseljenskimi duhovniki daroval beograjski nadškof metropolit msgr. Stanislav Hočevar ter ob 13.00 bo na ploščadi za cerkvijo krajši kulturni program.

Dogodek organizirata Rafaelova družba in Zveza slovenskih izseljenskih duhovnikov v Evropi.

Tudi letos se bo možno udeležiti romanja treh Slovenij na Svete Višarje s programom enodnevnega romanja Turistične agencije Trud. Več informacij na: trud@trud.si ali 01 360 28 20.

Več na spletni strani Rafaelove družbe.

Vir: Katoliška cerkev